Zadbaj o swoje dłonie podczas mroźnej zimy

Zima to niełatwy czas dla naszego ciała- niska temperatura skutecznie obniża naszą odporność i znacząco wpływa na wygląd delikatnej skóry twarzy lub dłoni. Zwykły krem najczęściej nie wystarcza w obliczu mrozu i zimnego wiatru, warto więc znaleźć produkty, które skuteczniej zadbają o naszą skórę.

Kiedy nasza skóra dłoni staje się szorstka, sucha i popękana to znak, by natychmiast zabrać się za jej pielęgnacje. Zimową pielęgnację najlepiej rozpocząć zanim chwyci mróz i spadnie śnieg. Już jesienią nasza skóra wydaje się być w gorszej kondycji, więc lepiej przedwcześnie unikać bolesnych pęknięć na dłoniach. Podstawowym krokiem, jaki należy wykonać w celu ochrony naszyj skóry, jest noszenie rękawiczek. Większość z nas, zakłada je dopiero wtedy, gdy spadnie śnieg i temperatury spadną sporo poniżej zera. Aby uniknąć podrażnień, zacznijmy nosić rękawice wcześniej- nie ma nic gorszego jak przemarznięte dłonie.

Mówiąc o pielęgnacji skóry, zwykle proponuje się nawilżanie kremami. W zimie, znacznie lepiej jest natłuszczać skórę. Stosowanie tłustych kremów sprawia, że na powierzchni naszych dłoni pozostaje cienka warstwa chroniąca przez niskimi temperaturami i wysuszeniem. Zasada, aby natłuszczać zamiast nawilżać sprawdza się w przypadku pielęgnacji całego ciała. Stosowanie olejków sprawia, że nasza skóra nie traci wody i jest lepiej nawilżona. Dlatego, wybierając się do sklepu w poszukiwaniu kremu na zimę, najlepiej wybrać ten który oprócz głębokiego nawilżenia, natłuszcza naszą skórę i pozostawia ochronny film. Pożądanymi składnikami będą wosk pszczeli czy wyciąg z bawełny.

Gwarancją pięknych dłoni będą również regularne peelingi usuwające martwy naskórek. Podczas zimy stosujmy delikatne preparaty, które lekko złuszczają skórę. Jeśli zbyt późno zabraliśmy się za pielęgnację i pojawiły się bolesne pęknięcia, poczekajmy z peelingiem aż się zagoją. Pomocne mogą być preparaty przyspieszające gojenie oraz odżywcze kremy regenerujące.

Wystarczy zapamiętać kilka zasad, by cieszyć się zadbanymi dłońmi przez cały rok. Zima i mróz nie będą straszne, jeśli wyposażymy się w odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji.