Czym jest makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny to zabieg kosmetyczny polegający na trwałym zaznaczeniu brwi, ust i oczu. Wprowadza się wówczas barwnik pod powierzchnię naskórka, używając igły. Dzięki takiej czynności kosmetycznej można zaoszczędzić czas podczas codziennego makijażu i nie trzeba się martwić o jego kontakt z wodą. Ten trwały makijaż jest także rozwiązaniem dla osób, które chcą skorygować nieco swoją urodę. Permanentne brwi poprawią wyrazistość twoich oczu i spojrzenia.

Każdy zabieg permanentnego makijażu rozpoczyna się od wstępnego projektu i wizualizacji efektu na twarzy. Zawsze można poprosić o wykonanie znieczulenia, jeżeli dyskomfort byłby zbyt duży. Cały proces przebiega od 1 do 3 godzin, a efekt będzie zdobił twoją twarz nawet do trzech lat. Makijaż permanentny brwi Poznań polega na podkreśleniu łuku brwiowego tak, aby wyrazić kształt brwi, podkreślić ich kolor oraz zagęścić włoski. Zabieg wykonuje linergistka, czyli osoba wykwalifikowana właśnie w tym rodzaju makijażu.

Makijaż permanentny brwi Poznań

Przed zabiegiem nie można opalać skóry zarówno naturalnie, jak i w solarium oraz stosować silnie złuszczających preparatów. Powinno się wtedy postawić na nawilżanie i odżywianie naskórka, ale nie później niż tydzień przed zabiegiem. Linergistka korzystając ze specjalnej igły wprowadza pigment pod naskórek twarzy, a po zakończonym procesie nakłada specjalne preparaty łagodzące. Gojenie trwa około dwóch tygodni. Za to delikatne zmiany są widoczne już po trzech lub czterech dniach. Rozpoczyna się złuszczanie i pojawiają się niewielkie strupki. Nie powinno się ich ruszać, a zwłaszcza odrywać. Mniej więcej po miesiącu należy wybrać się na powtórny zabieg w celu uzupełnienia pigmentu pod skórą. Złuszczanie się naskórka bowiem może spowodować usunięcie partii koloru. Trzeba pamiętać o tym, aby delikatnie traktować swoje brwi po procesie makijażu permanentnego. Nie złuszczać ich, myć delikatnymi środkami i używać preparatów, które są zalecane przez specjalistkę.