Jak dbać o odpowiednie nawilżenie ust w okresie jesienno-zimowym?

Zimą nasza skóra musi poradzić sobie z działaniem minusowych temperatur oraz mroźnego wiatru, który w połączeniu z wilgotnym powietrzem, może doprowadzić do pękania oraz podrażnienia skóry twarzy oraz dłoni. W okresie jesienno-zimowym na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, podatne są nasze usta, które mogą boleśnie pękać, a nawet krwawić. Jak zadbać o odpowiednią ochronę ust w okresie jesienno-zimowym? Czy nawilżenie za pomocą kosmetyków takich jak np. balsamy do ust tisana lub pomadki ochronne, są skutecznym rozwiązaniem? 

Codzienna pielęgnacja ust w domowych warunkach 

W okresie jesienno-zimowym pogoda nas nie rozpieszcza. Oprócz ciepłego ubioru, musimy zadbać również o ochronę naszej skóry oraz ust, które w tym okresie wymagają specjalnej pielęgnacji. O ile naszą skórę twarzy, możemy chronić za pomocą odpowiednio dostosowanych do warunków atmosferycznych kremów oraz produktów do makijażu, nasze usta potrzebują nieco więcej naszej uwagi. Przed wyjściem z domu zastosuj pomadkę ochronną lub balsam do ust tisana. Wybieraj preparaty wykonane na bazie miodu oraz witaminy A i E. Nie bój się stosować wybranego przez Ciebie preparatu, im grubszą warstwę nałożysz, tym lepiej ochroni ona Twoje usta przed mrozem. Po przygotowaniu się do wyjścia i nałożeniu balsamu tisana, nie należy oblizywać warg. Nawet minimalna warstwa śliny na ustach, sprawia, że pozbawiamy nasze usta tej dodatkowej ochrony w postaci warstwy pomadki i narażamy je na wysuszenie, którego chcemy uniknąć. Warto pamiętać również o stosowaniu peelingu do ust, co najmniej dwa, trzy razy w tygodniu oraz stosowaniu regenerujących masek do ust, które najlepiej nakładać przed snem, kiedy wiemy, że nie będziemy już tego dnia wychodzić z domu. 

Co powinno znaleźć się w składzie ochronnej pomadki do ust? 

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów pomadek oraz balsamów do ust, a każdy z nich zawiera różne składniki odżywcze, w różnej ilości, przez co nie każdy produkt będzie odpowiedni do Twoich potrzeb. Pomadka ochronna Tisana powinna zawierać witaminę A, E, witaminy z grupy B, masło shea, miód, aloes oraz naturalne olejki.