Dlaczego torebka filcowa z kotem jest tak popularna?

Jeszcze do niedawna jedynym sposobem na pokazanie polskiej kultury za granicą były plakaty zespołu Mazowsze. Folklor jeszcze do niedawna był również lekceważony przez mieszkańców dużych miast, którzy mają niechęć do podróżujących do naszego kraju obcokrajowców. Obecnie synonimem naszego folkloru jest torebka filcowa z kotem.

Dlaczego warto zakupić torebkę filcową?

Coraz większa świadomość ekologiczna Polaków sprawia, że dla wielu kobiet naturalnym wyborem są torebki filcowe z kotem, które wykonane są z filcu syntetycznego pochodzącego z recyklingu (do jego produkcji wykorzystuje się butelki pet). Materiał ten nie zawiera formaldehydu i jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia.

Dzięki nowoczesnym urządzeniom stosowanym do produkcji filcowych torebek można je wyczarować w różnych kształtach i wzorach. W ich produkcji ogranicza jedynie wyobraźnia projektantów. Filc jest bardzo łatwym w formowaniu materiałem, dzięki temu można z niego stworzyć torebki w dowolnym rozmiarze. Duża torebka filcowa z kotem świetnie sprawdzi się jako torba na zakupy, do pracy lub do szkoły.

Mniejsze modele najlepiej sprawdzą się do spakowania niezbędnych drobiazgów i jednocześnie prezentują się bardzo elegancko. Dzięki temu torebka może być świetnym akcesorium na randkę, a nawet na wyjście do teatru czy opery. Torebka filcowa z kotem pięknie prezentuje się w towarzystwie naturalnych dodatków, np. ze skóry lub drewna.

Jak czyścić torebki z filcu?

Podczas noszenia torebki z filcu powstają nieestetyczne kuleczki. Dlatego czym częściej jest noszona, tym bardziej narażona jest na uszkodzenia. O czym trzeba pamiętać, nosząc torebki z filcu?

Filc nie lubi „pocierania”, dlatego najlepiej jest nosić torebkę w ręce.

Artykuły z tego materiału trzeba prać w niskiej temp. i nie wolno ich wirować.

Jeżeli torebka filcowa z kotem zmechaciła się, to możesz ją delikatnie oczyścić przy pomocy golarki do ubrań. Należy bardzo uważać, aby nie naruszyć delikatnej struktury materiału.

Filc jest wytrzymałą tkaniną, przy właściwej pielęgnacji produkty wykonane z tego materiału posłużą na długie lata użytkowania.