Jak wykonać depilację woskiem we własnym domu? Podpowiadamy!

Większość kobiet obecnie uważa, że usuwanie owłosienia z powierzchni nóg, pach, a także miejsc intymnych, to swego rodzaju konieczność, ale również sposób na zwiększenie poziomu pewności swojej osoby i wyglądu. Coraz częściej kobiety decydują się na likwidację zbędnego owłosienia za pomocą rozgrzanego wosku. 

Depilacja woskiem nie jest trudnym zabiegiem i bez problemu może być wykonywana w domu, jednak zanim kupimy zestaw do depilacji woskiem powinniśmy dowiedzieć się jak prawidłowo przeprowadzić zabieg tak, aby nie zrobić sobie krzywdy. 

Jak przygotować się do domowej depilacji woskiem?

Odpowiednie przygotowanie naszego ciała do zabiegu i zakup niezbędnych narzędzi takich jak np. podgrzewacz do wosku, będzie swego rodzaju gwarancją, że efekty przeprowadzonego zabiegu będą przede wszystkim widoczne i odczuwalne. Co najmniej dzień przed domową depilacją należy wykonać dokładny peeling całego ciała. Pozwoli to pozbyć się nadmiaru martwego naskórka, który mógłby negatywnie wpłynąć na efekty depilacji. Pamiętaj, że depilacja woskiem będzie możliwa w przypadku włosów o długości od pięciu do ośmiu milimetrów. Zbyt krótkie włoski mogą nie zostać wyłapane przez wosk, przez co depilacja będzie nieefektywna, a nasza skóra może zostać niepotrzebnie podrażniona. Na kilka dni przed zabiegiem zrezygnuj z używania maszynki do golenia, daj włosom rosnąć! 

Co będzie potrzebne do wykonania depilacji woskiem w domu? 

Depilacja woskiem wymaga od nas inwestycji w kilka podstawowych produktów kosmetycznych takich jak choćby podgrzewacz do wosku. Warto jednak rozważyć zakup gotowego zestawu do depilacji woskiem, które dostępne są zarówno w stacjonarnych drogeriach, jak i internetowych sklepach kosmetycznych. Zestaw do depilacji woskiem zazwyczaj kosztuje od trzydziestu do dwustu złotych, w zależności do tego jaką firmę oraz ilość produktów w zestawie wybierzesz. Produkty, bez których wykonanie depilacji w domu nie będzie możliwe, to przede wszystkim:

  • podgrzewacz do wosku,
  • wosk twardy lub miękki,
  • zestaw drewnianych szpatułek (szerokich lub wąskich),
  • paski fizelinowe lub bawełniane, 
  • odtłuszczacz/płyn do przygotowania skóry przed zabiegiem,
  • zasypka dla dzieci,
  • oliwka do ciała po wykonaniu depilacji. 

Jak wykonać depilację woskiem w domu? 

Depilacja woskiem polega na kilku stosunkowo prostych krokach. Wosk należy wsypać do podgrzewacza i rozgrzać do temperatury trzydziestu ośmiu stopni. Rozgrzany wosk swoją strukturą powinien przypominać gęste smoothie lub średnio gęstą śmietanę. Wosk w takiej formie należy nałożyć na odtłuszczony obszar ciała. Warstwa wosku powinna być stosunkowo cienka, dzięki czemu łatwo będzie go zerwać z powierzchni ciała. Wosk należy nakładać zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, a odrywać w kierunku przeciwnym, jednym i energicznym ruchem.