Jak nosić zimowe czapki damskie?

Noszenie czapki zimowej to praktyka, o której powinna pamiętać każda z nas. Chłodne temperatury, intensywne powiewy lodowatego wiatru oraz częste opady deszczu i śniegu to czynniki, sprzyjające uciążliwym chorobom, na czele z dwutygodniowym przeziębieniem. I chociaż same czapki zimowe damskie mają przede wszystkim za zadanie zapewnić nam komfort w trakcie przebywania poza domem, nie oznacza to wcale, że nie możemy uczynić z nich stylowego elementu naszej kreacji. Szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę prawdziwy ogrom akcesoriów, oferowanych przez renomowanych producentów, w tym także tych polskich. O czym powinnyśmy zatem pamiętać, chcąc zaprezentować się naprawdę modnie w zimowe dni?

Czapka nie musi być nudna!

Chociaż wydawać by się mogło, że czapki zimowe damskie to przede wszystkim zwykłe akcesoria z pomponami, wystarczy przyjrzeć się bliżej ofertom specjalistycznych sklepów, aby przekonać się, że rzeczywistość prezentuje się znacznie bardziej różnorodnie. Dla przykładu, luźniejsze czapki nierzadko możemy nosić w sposób asymetryczny, zsuwając je na jedną stronę. Tego typu rozwiązanie znakomicie sprawdzi się w przypadku różnego rodzaju kreacji młodzieżowych oraz generalnego streetwearu. W przypadku, gdy cenimy sobie jednak dojrzałość i elegancję, warto postawić na czapkę o bardziej klasycznej formie, zasłaniającej zarówno uszy, jak i czoło. Nie zapominajmy także o personalizacji – każdą czapkę możemy bowiem urozmaicić, wykorzystując w tym celu broszki tudzież przypinki.

Nie zapominajmy o kolorze!

Pamiętajmy, że kolor noszonego nakrycia głowy odgrywa niezwykle istotną rolę w ogólnej prezencji naszej kreacji. Wybierając czapki zimowe damskie, weźmy więc pod uwagę chociażby kolorystykę odzieży wierzchniej – zależnie od naszych upodobań, możemy bowiem postawić tu na ubiór o jednolitej kolorystyce lub ciekawe kontrasty. Nie bez znaczenia jest tu również karnacja osoby, zakładającej czapkę. Róż, błękit lub szarość znakomicie podkreślą urodę pań o jasnej cerze, zaś zieleń, pomarańcz tudzież czerwień – pań o cerze ciemnej. Warto więc przyjrzeć się bliżej najmodniejszym, zimowym kreacjom i przekonać się, że ciepła czapka też może być elegancka!