Jakie wybrać kwiaty do bukietu ślubnego?

Kwiaty użyte w bukietach ślubnych nie muszą być białe. Co najważniejsze pasują zarówno do stylu Panny Młodej jak i ślubu i wesela. Do wyboru jest wiele różnych kwiatów, które różnią się kolorem i rozmiarem. Niektóre są sezonowe, podczas gdy inne rosną przez cały rok. Jedno jest pewne. Powinny być wyjątkowe i jeszcze bardziej ozdobić ten piękny dzień.

Bukiet kwiatów musi również pasować do stroju panny młodej i pana młodego. Jeśli zdecyduje się na wystawną suknię ślubną, kwiaty również powinny być niestandardowe. Ujednolicony bukiet, taki jak tylko słoneczniki, tylko goździki lub tylko lawenda, byłby idealny. To bardzo estetyczne i urocze rozwiązanie, a jednocześnie bardzo osobliwe i niepowtarzalne. Kwiaty do bukietu muszą stanowić zatem element wyróżniający się.

Każda panna młoda chce mieć wyjątkowy bukiet ślubny. Niektóre kobiety wybierają wyraziste, duże, kolorowe kwiaty. Inni wybierają rośliny małe, eleganckie i klasyczne. Coraz większą popularnością cieszą się również elementy zdobione.

Jak powinien wyglądać bukiet ślubny?

Bukiet ślubny tak zwany Biedermeier, najbardziej klasyczny bukiet ślubny w historii. Zdecydowanie pasuje do romantycznego stylu weselnego dla wszystkich panien młodych, które chcą nawiązać do tradycji weselnych. Składa się z blisko ułożonych, gęsto upakowanych kwiatów do bukietu o różnych kolorach. Bukiety w stylu biedermeier to bukiety klasyczne, zwarte, bardzo ciężkie, złożone z drobnych kwiatków lub kwiatostanów, przeważnie promieniście symetrycznych. Kwiaty pozostają na własnych łodygach, starannie ułożone w dłoni, ich główki tworzą zwartą kopułę. Poszczególne rodzaje kwiatów tworzą odrębne, choć ściśle przylegające do siebie, odrębne okółki.

Wybierając bukiet ślubny, należy wziąć pod uwagę styl swojej sukni ślubnej oraz organizację ślubu i wesela. Jeśli więc zdecydujesz się na ślub w stylu rustykalnym lub boho, bukiet ślubny powinien pasować do całej stylizacji. W takim przypadku na pewno sprawdzi się eustoma lub gips. Dla bardziej eleganckiego i efektownego wizerunku zdecydowanie warto wybrać jako kwiaty do bukietu róże lub storczyki.

Z pozoru bukiet ślubny może wydawać się najmniejszym zmartwieniem kobiety przygotowującej się do tego wyjątkowego dnia w jej życiu. Kwiaty ślubne muszą jednak pasować do elementów takich jak biżuteria, buty, welon, makijaż ślubny, fryzura.