Pończochy uciskowe – praktyczne rozwiązanie nie tylko dla pań

Słysząc samo słowo „pończocha”, wielu z nas natychmiast myśli o części żeńskiej garderoby. Trudno jest się temu zresztą dziwić – współczesna moda męska w dalszym ciągu unika tego typu akcentów. Istnieją jednak pewne wyjątki, do których należą przede wszystkim męskie pończochy uciskowe. Mowa tu o niezwykle praktycznych akcesoriach, mających na celu umożliwienie noszącym je osobom przeprowadzenie domowej kompresjoterapii. To właśnie dzięki niej możliwa jest bowiem skuteczna walka z żylakami, pajączkami i innymi schorzeniami, które mogą rozwijać się na naszych nogach. Jest to kwestia o tyle istotna, że w dzisiejszych czasach problem żylaków nie dotyczy już wyłącznie osób starszych. Wręcz przeciwnie – siedzący tryb życia sprawia, że tego typu schorzenia coraz częściej pojawiają się również na ciele nastolatków. W niniejszym artykule przybliżymy temat leczniczych pończoch uciskowych.

Dlaczego kompresjoterapia jest tak pożyteczna?

Pojęciem tym określamy kontrolowany ucisk na zewnętrzną stronę nogi, mający na celu stymulację krążenia żylnego krwi. Dzięki takiemu rozwiązaniu, noszenie męskich pończoch uciskowych przynosi ulgę pacjentom, zmagającym się z obrzękami limfatycznymi tudzież przewlekłą niewydolnością żylną. Nie są to jednak jedyne przypadki, w których noszenie takiej pończochy przynosi korzyści zdrowotne – jak zauważają eksperci, kompresjoterapia może nie tylko leczyć, ale też zapobiegać. Z tego też powodu, noszenie pończoch uciskowych jest również zalecane u osób otyłych oraz prowadzących siedzący/stojący tryb życia.

Jak wybrać pończochę?

Pamiętajmy, że męskie pończochy uciskowe powinny być tak samo skuteczne, co wygodne w noszeniu. Z tego też powodu, odpowiedni ich dobór stanowi podstawę prawidłowego leczenia. W znalezieniu optymalnego rozwiązania pomoże nam lekarz specjalista. Na bazie przeprowadzonego wywiadu oraz badań diagnostycznych, będziemy w stanie dowiedzieć się, jaki rodzaj pończoch najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku. Jest to o tyle istotne, że oprócz pończoch prewencyjnych, na rynku dostępne są także warianty, przeznaczone do leczenia konkretnych schorzeń, podzielonych na trzy stopnie. Producenci tego typu akcesoriów oferują również pończochy dla alergików z dodatkiem bawełny.