Szpilki damskie – na co dzień i od święta

Praktycznie każda kobieta uwielbia chodzić w butach na szpilkach. Nic dziwnego, ponieważ przepięknie wydłużają one nogi, sprawiają, że stopa prezentuje się niezwykle elegancko, wyglądają naprawdę nieziemsko. Szpilki damskie można nosić na co dzień, ale także od święta, czyli na różnorodne uroczystości. Na jakie szpilki warto się zdecydować i jakie zakładać do pracy,  a jakie ubierać na uroczystości? Zachęcamy serdecznie do przeczytania naszego krótkiego artykułu. 

Szpilki – jak dobierać 

Decydując się na zakup szpilek damskich, warto pamiętać, że trzeba dobrać odpowiednio but do okazji, ale także zwrócić uwagę na kilka drobnych szczegółów, które świadczą o wysokiej jakości obuwia. Przede wszystkim noga musi odpowiednio leżeć nie może się ona ślizgać, ani poruszać w żadną stronę. Dobrze, gdy ubierając rajstopy, przymierzymy szpilkę, jeżeli zauważymy, że noga posuwa się do przodu lub do tyłu, konieczne jest noszenie wkładek. Oznacza to, że but jest za duży i rozsądnie jest kupić o rozmiar lub też pół rozmiaru mniej, jeżeli jest taka możliwość. Wtedy będziemy czuć się o wiele lepiej. 

Ponadto, warto pamiętać, że kupując szpilki, warto zwrócić uwagę na kolor obuwia, typ noska, wysokość obcasa, rodzaj zapięcia, a także materiał wierzchni. Niektóre rodzaje szpilek damskich nie pasują do okazji. Dlatego warto pamiętać o tych kilku kryteriach, dzięki którym wybranie odpowiedniego czółenka na okazję będzie o wiele łatwiejsze. 

Szpilki do pracy

Szpilki do pracy powinny być wygodne. Mogą być wykonane z materiału zamszowego lub też tkaninowego.  Świetnie sprawdzają się stonowane szpilki ciemne, brązowe, czarne, w kolorze nude i na nieco mniejszym obcasie. 

Szpilki damskie na uroczystość 

Innym rodzajem szpilek są te wykorzystywane na różne uroczystości. idąc na wesele, bal czy też imprezę, warto zdecydować się na zakup szpilek damskich wysokojakościowych, być może połyskujących, wykończonych na wysoki połysk. Takie buty z pewnością zwrócą uwagę. W tym wypadku można również zdecydować się na nieco większy obcas.