Jak złożyć poszetkę do kieszonki w marynarce?

Przygotowując męski strój do ślubu, trzeba koniecznie zadbać o dodatki. Jednym z nich jest poszetka, która przed umieszczeniem w kieszonce, wymaga odpowiedniego złożenia. A więc jak złożyć poszetkę, aby dobrze wyglądał i nie szpeciła całego stroju? 

Jak wybrać poszetkę?

Zanim przejdziemy do złożenia poszetki, musimy ją dobrze wybrać. A obecnie wybór jest bardzo duży. Nie zapominajmy przede wszystkim o tym, że już nie dopasowuje się jej do koloru czy wzoru krawatu albo muszki. Może być zupełnie inna, nawet uszyta z całkiem innej tkaniny. Decydując się na jednokolorowy gładki krawat, warto wybrać poszetkę wzorzystą. Do zdobionego krawatu zaś gładką, jednolitą poszetkę. Na pewno ponadczasowe i zawsze modne są poszetki białe. Jeszcze lepiej wybrać tę wykończoną ręcznie, ponieważ jest uznawana za produkt wyższej jakości i bardziej luksusowy. Teraz można je dostać w sklepach z garniturami i dodatkami dla mężczyzn. W szczególności w sklepach działających online. 

Jak złożyć poszetkę?

Wielu mężczyzn nie ma pojęcia, jak złożyć poszetkę, aby dobrze wyglądała, a uzyskany efekt współgrał z obowiązującą modą. Należy więc podkreślić, że istnieje wiele sposobów na złożenie tego dodatku. Najbardziej uniwersalny sposób to TV Fold. Polega na złożeniu poszetki w taki sposób, aby uzyskać prostokąt formatu niewielkiego prostokąta. Popularnym jest również ułożenie jej w stylu podzielonego diamentu albo 3-punktowej korony. Zwyczajny styl bufki też świetnie się prezentuje i nie wymaga jakiegoś specjalnego układania, czy formowania. Dosłownie w kilka sekund można uzyskać satysfakcjonujący efekt. 

 

Poszetka jest dodatkiem, który z jednej strony świetnie prezentuje się w marynarce, a z drugiej zaś zdobi cały strój i go dopełnia. Wybierając się na dowolną uroczystość i zakładając garnitur, mężczyzna musi pamiętać o tym właśnie elemencie. Jedną poszetkę powinien mieć każdy, bo nigdy nie wiadomo, kiedy nadarzy się okazja, aby ją użyć. Warto jednocześnie podkreślić, że jedną i tę samą można składać na wiele różnych sposobów.