Wesele w 2022 roku – jak wybrać idealną suknie ślubną?

Suknia ślubna jest jednym z najważniejszych elementów, o które musi zadbać przyszła panna młoda. Suknie ślubne są symbolem miłości i czystości, a ich historia sięga starożytnego Rzymu, gdzie panny młode nosiły białe szaty i swego rodzaju welony podczas tego wyjątkowego dnia. Ta tradycja do dnia dzisiejszego jest praktykowana przez panny młode, które przygotowują się do wyjścia za mąż. Wybór idealnej sukni ślubnej nie jest jednak tak łatwy, jak mogłoby się to wydawać. Jak więc wybrać suknie ślubną, która pozwoli nam czuć się wyjątkowo i przepięknie podczas naszego ślubu? 

Suknie ślubne – najpopularniejsze modele 

Każda panna młoda, która poszukuje idealnej sukni ślubnej, powinna zapoznać się nie tylko z najnowszymi trendami, ale przede wszystkim rodzajami sukien ślubnych. Oglądając suknie ślubne, powinnaś zwrócić uwagę nie tylko na modele, które podkreślą Twoją figurę, ale również na to jak będziesz się czuć w wybranym modelu. Panna młoda oprócz tego, że ma wyglądać oszałamiająco, ma również czuć się komfortowo i wygodnie podczas tańca z panem młodym oraz gośćmi. Obecnie najczęściej wybieranymi rodzajami sukien ślubnych są:

  • Suknia księżniczka – jest to rozwiązanie nie tylko dla Pań, które marzą o ślubie jak z bajki. Rozbudowany dół sukni pozwala na ukrycie niedoskonałości, a dopasowany gorset cudownie podkreśla talię. Nie jest to jednak idealna suknia dla kobiet, które mogą pochwalić się zaokrąglonymi biodrami, ponieważ tego typu model optycznie je poszerzy. 
  • Syrenka – inaczej nazywana również suknią rybką. Jest to jeden z najczęściej wybieranych modeli przez panny młode. Nic w tym dziwnego, ponieważ sukienka syrena to rozwiązanie, które pozwoli na podkreślenie wszystkich atutów kobiecego ciała. Suknie ślubne o kroju syrenki przylegają do ciała, natomiast w okolicy kolan zaczynają się lekko rozszerzać ku dołowi. W przypadku sukni syrenki, warto dobrać odpowiednią bieliznę, która nie będzie się odznaczać pod materiałem. 

Jak widać, trendy ślubne wciąż stawiają na sprawdzone i klasyczne rozwiązania. Warto jednak dokładnie przemyśleć zakup sukni ślubnej i zacząć jej poszukiwania w odpowiednim czasie.