Zdrowa opalenizna – wybierz najlepsze kosmetyki po opalaniu

Opalanie jest jedną najprzyjemniejszych i najbardziej relaksujących czynności, które towarzyszy wakacyjnemu wypoczynkowi. Mając na uwadze widoczne zmiany klimatyczne i stopniowe ocieplanie się powietrza, warto pamiętać o odpowiedniej dbałości o letnią, opalaną skórę. Obok działań prewencyjnych w postaci kremów do opalania, warto zaopatrzyć się również w dobrej jakości kosmetyki po opalaniu. Sprawdź, jakie środki zapewnią Ci doskonały efekt złocistego koloru i które z nich zapobiegną wrażeniu spalonej skóry.

Odpowiednie nawilżenie

Dostarczenie Twojemu ciału odpowiedniego nawodnienia jest kluczowym procesem regeneracji skóry po opalaniu. Przed nałożeniem kremów nawilżających, proces warto zacząć od chłodnego prysznica. Dopiero po zmyciu potu, soli z wody morskiej, piasku i resztek olejków do opalania, nałóż odpowiednie kremy. Do najskuteczniejszych produktów zalicza się balsamy bogate w alantoinę, ekstrakt z aloesu oraz mocznik. Dzięki ich kojącym właściwościom, skóra po działaniu promieni słonecznych zostanie odpowiednio wygładzona, złagodzona

Regeneracja skóry twarzy

Odpowiedni proces odbudowy zewnętrznej warstwy skóry twarzy powinien przebiegać przy pomocy specjalnie przygotowanych masek regenerujących. Aby działanie zapewniło pożądany skutek, produkty powinny posiadać w swojej strukturze kwas hialuronowy, wyciąg z ogórecznika lekarskiego, koenzym Q10, a także olejek z kiełków pszenicy i wodę termalną. Dla dopełnienie doskonałego efektu, przetestuj maseczki z dodatkiem olejku z ziaren wiesiołka. Dodatkowo, obok korzystania z kremów, olejków i masek, nie zapomniaj o przyjmowaniu witaminy E i A, które wyróżniają się wyjątkowymi właściwościami odżywczymi i nawilżającymi.

Odpowiednia dbałość o skórę po opalaniu jest niezwykle istotna. Eksponując ciało na działanie ostrych promieni słonecznych pamiętaj o tym, żeby dostarczać Twojemu ciału odpowiednich wartości zarówno przed opalaniem, jak i po jego zakończeniu.