Jak dobrać okulary

ŚWIAT ZZA IDEALNYCH OKULARÓW – JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY MODEL?

Moda jest dyktatorem oraz kreatorem wszelkich światowych trendów i stylu. Jeszcze 30 lat temu, bawić nas mogły wielkie, policyjne okulary, noszone przez młodych mężczyzn na dyskotekę. Dziś, ten model uznawany jest za ponadczasowy, jak słynne lenonki czy okulary o kształcie przypominającym zalotne, kocie oko. Jak dobrać odpowiedni model, który wyeksponuje naszą urodę, zamiast przyćmić ją z kretesem? Oto kilka cennych wskazówek, po których zapoznaniu z łatwością dokonasz wyboru odpowiednich oprawek.

KSZTAŁT TWARZY A OPRAWKA

Kompromis pomiędzy rysami naszej twarzy, a wymarzoną wersją okularów, to najlepsze rozwiązanie dla idealnej stylizacji. Wystarczy, że dokładnie przyjrzymy się kształtowi naszej buzi, a dobranie oprawek okaże się łatwiejsze. Dla osób o okrągłej twarzy, wskazane będą oprawki cienkie o kontrastowo kwadratowym kształcie. Owal złagodzą wówczas ostre kanty oprawki, ten typ twarzy może śmiało wybierać wśród prawie wszystkich kształtów oprawek, kierując się własnymi upodobaniami. Odwrócenie uwagi od pewnych niedoskonałości okaże się zatem łatwiejsze. Właściciele twarzy w kształcie serca śmiało mogą wybierać spośród okularów okrągłych (bilansujących proporcje), o ramce zdecydowanie cienkiej. Bezramkowe oprawki idealnie pasują osobom o kwadratowym kształcie twarzy, podobnie do kwadratowych ramek o cienkiej linii zarysu.

PIĘKNO TKWI W PROPORCJI

Jeżeli już rozpoznajemy dokładnie kształt swojej twarzy, możemy porównać jak wyglądają oprawki dobrane do jej typu, a jak prezentujemy się w tych wybranych przez upodobanie. Podczas decyzji zakupu pamiętajmy, że poza własnym gustem, warto czasami zasugerować się opinią eksperta, czy sprzedawcy. Odpowiednio dobrane oprawki pomogą nam poczuć się atrakcyjniej i pewniej każdego dnia. Nasze spojrzenie może nabrać pozytywnego wyrazu o intrygującej wyrazistości. Zasady proporcji, zrównoważone odpowiednim kolorem oprawek, wspaniale podkreślą naszą urodę i temperament.