Jak osiągnąć efekt pięknych, śnieżnobiałych zębów?

Każdy z nas marzy o pięknym uśmiechu każdego dnia. Za wzór uchodzą gwiazdy filmowe i muzyczne, które mają dostęp do najlepszych specjalistów i najnowszych metod stomatologicznych. W jaki sposób mogą sobie poradzić ludzie spoza show biznesu? Mamy dla Was kilka praktycznych i łatwych wskazówek.

Po pierwsze – zaufaj swojemu lekarzowi.

Stomatolog wie najlepiej co jest dla Twoich zębów najlepsze. Dlatego na początek właśnie z nim powinno się skonsultować pierwsze kroki przy wybielaniu zębów. Będzie w stanie ocenić, czy zęby są wystarczająco mocne, aby lepiej poprzestać na piaskowaniu, czy też wybrać skuteczniejsze sposoby. Należy do nich między innymi wybielanie nakładkowe. Lekarz wykonuje specjalny odcisk, który wypełnia wybielającymi substancjami i taką nakładkę można zakładać w wolnym czasie w domu. Jest to bezpieczna metoda, którą stosuje się średnio dwa tygodnie i pozwala wybielić zęby nawet o dwa tony.

Laser lub lampa dla mniej cierpliwych.

Jeśli szykujemy się na nadchodzące ważne wydarzenie, lub po prostu brakuje nam cierpliwości, można zdecydować się na jednorazową wizytę. Można wybrać jeden z dwóch natychmiastowych sposobów wybielania – lampowy bądź laserowy. Ten pierwszy polega na naświetlaniu zębów pokrytych wybielającym żelem niebieskim promieniowaniem. Pozwala to uzyskać w krótkim czasie efekt wybielenia nawet o osiem tonów! Podobnie działa zabieg laserowy, po prostu zamiast lampy z niebieskim promieniowaniem stosuje się promień lasera. Jest on w stanie usunąć nawet bardzo głębokie przebarwienia, ale jest zalecany osobom ze zdrowym uzębieniem, nieuszkodzonym szkliwem.

A co z domowym wybielaniem?

Wiele osób próbuje wybielać zęby na własną rękę. Są tacy, którzy skłaniają się ku niebezpiecznym, domowym metodom, na przykład kwaskiem cytrynowym. Stanowczo tego odradzamy, to może mocno uszkodzić zarówno szkliwo, jak i dziąsła! Lepiej zapytać o skuteczną pastę w aptece – przy okazji codziennej higieny jamy ustnej może pomóc poprawić nieco wygląd zębów.