Sposoby na piękne i zadbane stopy

Stopy to część naszego ciała, która wciąż narażona jest na przeciążenia i silne zmęczenie. To właśnie ona bowiem nosi na sobie ciężar całego organizmu, a często również obficie zapakowanych plecaków i siatek z zakupami. Nie trudno zauważyć, że wymagają one szczególnej uwagi, tak aby mogły służyć nam długo, nie sprawiając bólu i dyskomfortu, a przy tym pięknie wyglądać nie tylko w młodym wieku. Jakie zatem wskazówki stosować, aby zachować nasze stopy w perfekcyjnej formie?

Komfortowe obuwie

Wygodne buty, które nie deformują stóp, to podstawa. Nic nam po pięknym pedicurze, jeśli nasze stopy stracą swój naturalny kształt i będziemy musiały męczyć się z bolącymi haluksami. Dlatego też warto jest efektowne szpilki zostawić na wyjątkowe okazje, a na co dzień wybierać płaskie buty.

Pielęgnacja na co dzień

Dbanie o stopy wymaga systematyczności. Aby były zawsze piękne, powinniśmy jak najczęściej poddawać je kąpielom w ciepłej wodzie z dodatkiem soli, najlepiej tej o przeznaczeniu kosmetycznym. Pozwoli to zmiękczyć zrogowaciały naskórek, który następnie będziemy mogły usunąć za pomocą pumeksu lub tarki. Jeśli nasze stopy są bardzo wrażliwe lub też nie mają zbyt grubej warstwy naskórka, do jego usunięcia wystarczy prawdopodobnie tylko pilling. Taki domowy zabieg warto jest zakończyć nałożeniem grubej warstwy kremu nawilżającego i relaksem, podczas którego krem się wchłonie.

Pielęgnacja od święta

Być może nie możemy pozwolić sobie na to, aby codziennie odwiedzać kosmetyczkę, ale co jakiś czas warto jest udać się do specjalistki. Nikt nie zadba o nasze stopy lepiej, niż doświadczona pedicurzystka lub podolog. Do tej pierwszej wybierzmy się, jeśli nie doskwierają nam żadne dolegliwości związane ze stopami i zależy nam wyłącznie na polepszeniu uch wyglądu. Jeśli natomiast cierpimy na choroby stóp, takie jak wrastające paznokcie, grzybica, czy kurzajki, z pomocą przyjdzie nam podolog, który zajmuje się pedicurem leczniczym. Takie zabiegi bardzo korzystnie wpłyną nie tylko na stan naszych stóp, ale również pozwolą poczuć się bardziej kobieco i wyjątkowo.