Szampon dla włosów zniszczonych

Jesień nie jest zbyt korzystną porą dla fryzury. Coraz zimniejsze wieczory, zacinający deszcz i wiatr potrafią splątać nawet starannie ułożone włosy. Ponadto coraz częściej sięgamy wtedy po suszarki, czapki i wełniane szaliki. Wszystko to sprawia, że nasze włosy przechodzą prawdziwą szkołę przetrwania. Warto pomóc im w zachowaniu kondycji poprzez odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne. Od czego należy zacząć?

Przede wszystkim od podstaw, do których zalicza się szampon do włosów zniszczonych. Jest to produkt nastawiony na regenerację, nawilżanie i ochronę naszych włosów, dzięki czemu stają się z jednej strony lepiej odżywione, a z drugiej – mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Zniszczone włosy są suche, pozbawione blasku, nie chcą współpracować i układać się w wymarzone fryzury oraz często stają się także „sianowate” w dotyku. Zniszczenia powstają zarówno wskutek nieodpowiedniej pielęgnacji, jak chociażby używania inwazyjnych narzędzi do stylizacji oraz z powodu narażenia na działanie wiatru, ocieranie o wełnianą odzież czy ciągłe plątanie. Włosy zniszczone w bardzo dużym stopniu często należy niestety ściąć, dlatego warto dbać o nie wcześniej, zanim jeszcze zmiany będą nieodwracalne. Szampon do włosów zniszczonych coraz częściej zawiera nie tylko szereg składników wygładzających i odżywiających, ale również naturalne ekstrakty i olejki, które pomogą jeszcze lepiej zadbać o nasze fryzury.

Zniszczenie końcówek bądź całej długości włosów może wiązać się z ich plątaniem i w efekcie zwiększonym wypadaniem. To jedna z częstszych przyczyn, choć na wypadanie włosów wpływ może również dieta, choroby, stan skóry głowy, a nawet… codzienny stres. Jeśli na szczotce znajdujemy codziennie więcej włosów niż zazwyczaj, powinnyśmy zastanowić się nad przyczyną takiego stanu rzeczy i działać kompleksowo – nie tylko od wewnątrz, ale również przez odpowiednią pielęgnację. Szampon do włosów wypadających wzmacnia cebulki włosów oraz skórę głowy, dzięki czemu powstrzymuje nadmierne wypadanie. Ponadto zawiera składniki odżywiające włosy i pielęgnujące je, a coraz częściej również aktywatory wzrostu. Dzięki temu nie tylko zapobiega nadmiernemu przerzedzaniu fryzury, ale również stymuluje wzrost nowych włosów. Do zabiegów pielęgnacyjnych warto włączyć wówczas odpowiedni sposób rozczesywania, by nie pozbawiać się kolejnych włosów własnoręcznie.