Peniuar – romantyczny czy seksowny?

Większość z nas przywykła do określeń typu szlafrok lub podomka. Rzadko kto używa zaś pięknego i jakże seksownego określenia peniuar. Tymczasem warto znać kilka faktów na ten temat.

Czym są peniuary?

W teorii peniuary można by nazwać podomkami lub szlafrokami, gdyż pełnią one niemal taką samą rolę. W praktyce są znacznie bardziej atrakcyjne i kobiece.

Samo słowo peniuar (z francuskiego peignoir) pojawił się we Francji w XVIII wieku. Był to luźny, zwiewny strój szyty z cienkich tkanin, zwykle ozdobiony falbanami i koronkami. Kobiety nosiły go w domu, zwłaszcza podczas robienia toalety. Z biegiem czasu zaczęto go nosić na bieliznę nocną w nocy oraz w sypialni.

Urok peniuaru podkreślał i nadal podkreśla nie tylko krój, ale przede wszystkim materiały, z jakich jest uszyty.

Peniuar damski współcześnie

Przywykłyśmy do zakładania szlafroków i podomek, a przecież peniuar damski to o wiele więcej. Przywodzi na myśl piękne, zmysłowe i zwiewne stroje zakładane na bieliznę, które dodają każdej kobiecie atrakcyjności i sprawiają, że wszelkie kompleksy od razu odchodzą w cień. W końcu dlaczego współczesna kobieta nie ma poczuć się w sypialni jak w dawnym buduarze, gdzie mogła przygotować się do wyjścia na salony?

Piękny, atrakcyjny peniuar z pewnością zrobi też ogromne wrażenie na partnerze, w końcu tak ubrana kobieta zachwyci i rozbudzi wyobraźnię każdego mężczyzny. Dyskretny, a jednocześnie seksowny peniuar przemieni dziewczynę lub żonę w prawdziwą boginię.

Jaki peniuar wybrać?

Oto jest pytanie. Wybór jest naprawdę ogromny i jest w czym wybierać. Zmysłowa i elegancka satyna, romantyczne koronki, a może prześwitujący szyfon? Krótki i ledwo sięgający ud, czy też długi, zwiewny i otulający ciało niczym mgiełka? Z krótkim rękawem, z falbanami, a może z długimi niczym u księżniczki? Na to pytanie każda kobieta znajdzie własną odpowiedź, w zależności od gustu i oczekiwań. Jedno jest pewne. Nasze peniuary tworzą aurę, która zachwyca i rozpala zmysły.

Naprawdę warto poczuć się boginią miłości we własnej sypialni. Zobacz więcej na https://www.morganti.pl/szlafroki-peniuary,c50.html