Matowe szminki – wiodący trend

Jeżeli chcesz być modna w tym sezonie, matowa szminka jest czymś co zdecydowanie powinnaś w swojej kosmetyczce posiadać. Dzięki niej na twoich ustach pojawi się intensywny kolor, który nie będzie miał połyskującego wykończenia. To natomiast sprawi, że twój makijaż zawsze będzie wyglądał na bardziej elegancki. Jak więc widzisz, doskonale wpiszesz się w najnowsze trendy kupując matową pomadkę. Pamiętaj jednak by odpowiednio dobrać jej kolor, tak by pasował do ciebie i twojego charakteru. Dzięki temu unikniesz niezadowolenia z zakupu.

Dzięki matowym szminkom twoje usta będą naprawdę dobrze się prezentować, jednak musisz uważać na kolor. Ciemne odcienie optycznie zmniejszają usta, natomiast te jasne powiększają je. Musisz także pamiętać, że matowa szminka precyzyjnie podkreśli wszystkie mankamenty twoich ust – więc jeżeli masz je przesuszone, to w pierwszej kolejności powinnaś zadbać o ich peeling, a także nawilżanie. Dopiero po tych zabiegach będziesz mieć pewność, że szminka będzie doskonale wyglądać na twoich ustach.

Pamiętaj też, by odcień matowej szminki dopasować do odcienia swojej cery. Jeżeli twoja cera jest chłodna, to kolory, które wybierzesz, także powinny być chłodne. I to samo w drugą stronę – posiadaczki ciepłej tonacji skóry, powinny wybierać odcienie ciepłe – takie jak brązy czy też złoto.

Doskonałym pomysłem przy rozprowadzaniu matowej szminki jest użycie do tego celu pędzelka. Dzięki temu pomalujesz swoje usta z dużo większą precyzją, niż gdybyś to robiła samą szminką, czy też aplikatorem. Będziesz także mogła kontrolować ilość naniesionego produktu i pomalujesz swoje usta dokładnie – co jest niezbędne przy kolorach intensywnych.

Matowe szminki nie tylko są modne, ale także wyjątkowo trwałe. Utrzymują się one na ustach naprawdę wiele godzin i zdecydowanie nie przeszkadzają one w życiu codziennym. Jak więc widać są nie tylko piękne i eleganckie, ale także jak najbardziej praktyczne. Jeżeli więc zależy ci na byciu modną i praktyczną w tym samym czasie, to matowe szminki zdecydowanie przypadną ci do gustu.