Konturowanie na sucho i mokro

Jeżeli jesteś fanką makijażu to z pewnością słyszałaś o konturowaniu na sucho i mokro. Z pewnością też częściej wykonujesz suche konturowanie, ponieważ jest ono bardziej popularne i wydaje ci się prostsze. Oczywiście konturowanie na sucho ma wiele zalet, ale prawdą jest to, iż jego mokra wersja także je ma. Jeżeli więc chciałabyś zacząć konturować swoją twarz na mokro, to dowiedz się jakie profity się z tym wiążą.

Przede wszystkim rozprowadzanie mokrych kosmetyków jest dużo prostsze, właśnie ze względu na to, że są mokre. Łatwiej jest je zblendować na skórze i tworzą one bardziej naturalny efekt. Poza tym, zdecydowanie mniej będziesz mieć problemów z nieodpowiednim nałożeniem tego typu kosmetyków, ze względu na to, iż ciężko jest zrobić sobie nimi krzywdę. Poza tym konturowanie na mokro sprawia, że makijaż lepiej się trzyma i ciężej jest go naruszyć, nawet jeżeli w trakcie jego noszenia cały czas będziesz dotykać twarzy dłonią. Jak więc widać konturowanie na mokro ma wiele plusów, chociaż prawdą jest, iż mniej osób je wykonuje niż konturowanie na sucho.

Oczywiście to od ciebie zależy, w jaki sposób konturujesz swoją twarz, ale zawsze warto eksperymentować, zwłaszcza jeżeli eksperymenty są proste w wykonaniu i w zasadzie nie da się zrobić sobie nimi krzywdy. Jeżeli do tej pory konturowałaś na sucho swoją twarz, narzekając przy tym na nietrwałość swojego makijażu, to może warto coś zmienić?

Konturowanie na sucho i mokro różni się użytymi produktami. Obydwa typy produktów jednak są bardzo łatwo dostępne w drogeriach, czy nawet zwykłych sklepach. Jeżeli więc kończy ci się bronzer, róż albo rozświetlacz to może warto tym razem wybrać produkt mokry i go przetestować. Zrobienie nim makijażu będzie prostsze, a sam makijaż bardziej trwały. Poza tym, te produkty nieco maskują trądzik i nie rozprowadzają go po całej twarzy. Jest to niebywały plus, zważywszy, że produkty suche często podkreślają suche skórki i krosty właśnie. W konturowaniu na mokro natomiast tych minusów nie ma.