Jeśli nie słońce, to co? Solarium, samoopalacze, balsamy brązujące

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że słońce bardziej szkodzi niż pomaga. Długotrwałe wystawianie swojej skóry na działanie promieni słonecznych powoduje starzenie się, czerniaka oraz szereg innych mniejszych bądź większych konsekwencji. Co możesz jednak zrobić, jeżeli chcesz mimo wszystko mieć piękną opaleniznę? Cóż, prawdą jest to, że masz wiele różnych możliwości i to w zasadzie od ciebie zależy, którą z nich wybierzesz. Może pójdziesz na solarium, może zastosujesz samoopalacz – a może zaczniesz używać balsamu brązującego.

Wszyscy wiemy jak wygląda wizyta na solarium. Wiemy też, że potrzeba co najmniej kilku wizyt aby uzyskać opaleniznę. Oczywiście faktem jest, iż zdobywa się ją szybciej niż leżąc na słońcu, ale nadal trzeba czekać na efekty. Jeżeli ktoś ma czas i chce po prostu przygotować się do wakacji, to solarium może być dla niego dobrym rozwiązaniem. Zwłaszcza, że opalenizna tam zdobyta jest prawdziwa i nie zmyje się pod wpływem wody. Na solarium także opalisz się dokładnie i nie zrobisz sobie smug. Warto jednak wiedzieć, iż opalanie na solarium może skutkować przedwczesnym starzeniem się skóry, a osoby, których cera naturalnie jest jasna mogą nabawić się nawet raka. To natomiast oznacza, że solarium często bywa równie niebezpieczne jak samo słońce. Jeżeli jednak znasz umiar i nie leżysz zbyt długo pod lampami, to ta opcja może być dla ciebie najprostsza.

Jeżeli jednak nie chcesz ryzykować, ani przedwczesnym starzeniem się skóry, ani tym bardziej jej nowotworem, to powinnaś wybrać albo samoopalacz, albo balsam brązujący. Jednak korzystając z nich (zwłaszcza z samoopalacza) musisz być bardzo dokładna, gdyż możesz zostawić na swojej skórze ciemniejsze smugi, które mogą wyglądać jakbyś była brudna. Dużo bezpieczniejszym produktem zdecydowanie będzie balsam brązujący, którego trzeba nałożyć kilka warstw, by opalenizna była odpowiednia. To natomiast sprawia, że ciężko sobie zrobić nim krzywdę. W zasadzie od ciebie zależy jak intensywną będziesz mieć opaleniznę.