Jak działa  botoks?

Bez wątpienia botoks to obecnie jedna z najchętniej wykorzystywanych metod niwelowania zmarszczek mimicznych.  Lata doświadczeń specjalistów z naszej kliniki pozwalają na maksymalne ograniczenie ryzyka wykonywanego zabiegu , czyniąc tą metodę sprawdzoną i całkowicie bezpieczną.

Zmarszczkom pojawiającym się z wiekiem, na skutek wykonywanych przez nas codziennych skurczy mięśni twarzy, obecnie można w łatwy sposób zaradzić, poprzez wstrzyknięcie właśnie toksyny botulinowej, którego efektem jest wygładzenie zmarszczek. Dzięki temu zabiegowi nasza skóra wygląda na młodszą, bardziej promienną i decydowanie bardziej wypoczętą.

Czym w zasadzie jest toksyna botulinowa?

Popularny botoks, zwany inaczej toksyna botulinowa, jest wykorzystywana w zabiegach medycyny estetycznej, która ma za zadanie niwelowanie i zapobieganie starzeniu się skóry. Jednakże to nie wszystko. Wykorzystywana jest także przy leczeniu nadmiernej potliwości. Z uwagi na wysokie bezpieczeństwo zabiegu coraz częstej jest stosowana przy wykonywaniu delikatnych korekt brwi.

Jak często korzystać z zabiegu by nie przesadzić?

W naszej klinice żaden zabieg nie jest wykonywany bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej. Na spotkaniu poprzedzającym zabieg lekarz przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad oraz odpowiada na zadane pytania. Lekarz wskazuje również stopień bezpieczeństwa wykonywanego zabiegu i jego skutki. W przypadku całkowicie bezpiecznego i mało inwazyjnego zabiegu botoksu nie jest konieczna długa rekonwalescencja. Tak naprawdę wystarczy powstrzymać się od wysiłku fizycznego lub spożywania alkoholu przez ok. 48 godzin po wykonanym zabiegu. Efekt utrzymywać się będzie około pół roku w przypadku działania toksyny botulinowej aplikowanej na zmarszczki mimiczne.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowaniu przeprowadzeniem zabiegu botoksu w Warszawie, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej Kliniki. Wyróżnia nas profesjonalizm, wysoki poziom świadczonych usług oraz praca na najwyższej jakości produktach.