Pochłaniacz pyłu – czy warto mieć go w swoim salonie kosmetycznym?

Pył unoszący się w powietrzu podczas piłowania paznokci żelowych czy akrylowych, jest praktycznie niewidoczny gołym okiem. Nie jesteśmy też w stanie wyczuć go naszym zmysłem węchu. To sprawia, że jest on bardzo trudny do wyeliminowania. Często zwraca się na niego uwagę dopiero podczas sprzątania, gdy zbierze się go większa ilość. Frezy do paznokci generują pył, który jest trudny do wyeliminowania przez standardowe metody takie jak zmywanie podłogi, wietrzenie gabinetu czy ścieranie kurzu.

Wdychanie pyłu – negatywne skutki zdrowotne

Skuteczne pozbywanie się pyłu ma ogromne znaczenie dla zdrowia kosmetyczki oraz klientów. Szacuje się, że kosmetyczka może w ciągu roku wchłonąć nawet do 4 kilogramów pyłu! Taka sytuacja może doprowadzić do rozwoju alergicznych zmian skóry, problemów ze śluzówką oka czy nawet pylicy lub astmy oskrzelowej. Kosmetyczki mogą stosować maseczki higieniczne, jednak najlepszym rozwiązaniem są profesjonalne pochłaniacze pyłu, które skutecznie eliminują szkodliwe drobinki.

Pochłaniacze pyłu – rozwiązania dostępne na rynku

Na rynku dostępne są różne pochłaniacze pyłu. Stacjonarny pochłaniacz pyłu ustawiany na blacie biurka charakteryzuje się stosunkowo niskim kosztem zakupu i prostą eksploatacją. Wymiana worka lub filtra na pył jest prosta i szybka. Pochłaniacze pyłu mogą być także wbudowane w blat biurka, dzięki czemu kosmetyczka zyskuje więcej miejsca do pracy. Dobrym rozwiązaniem może okazać się centralny pochłaniacz pyłu wbudowany w blat. Jednostkę centralną można umieścić w innym pomieszczeniu, a do jednego urządzenia można podłączyć nawet kilka stanowisk.

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które skutecznie eliminują pył unoszący się podczas piłowania paznokci. Każda kosmetyczka powinna być świadoma zagrożenia jakie stanowi unoszący się w powietrzu pył. Pochłaniacze pyłu to produkt, którego nie może zabraknąć w każdym szanującym się salonie kosmetycznym.