Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

Lato jest jedną z ulubionych pór roku wielu osób, lecz jest to również okres wzmożonego nasłonecznienia, kiedy nasze oczy są szczególnie narażone na działanie szkodliwego promieniowania UV. Aby czuć się komfortowo i zadbać o swoje oczy, warto zainwestować w markowe okulary przeciwsłoneczne z certyfikatem, niebędące jedynie przyciemnianymi plastikowymi szkiełkami z bazaru, które przyciągając promienie słoneczne, szkodzą naszym oczom. Jednak jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Okulary przeciwsłoneczne dla twarzy okrągłej i owalnej

Osoby z okrągłymi twarzami powinny wybrać okulary, które wyszczuplą twarz, czyli prostokątne lub kwadratowe, najlepiej wystające nieco poza owal twarzy. Do okrągłych twarzy doskonale pasują klasyczne okulary Ray-Ban Wayfarer. Z kolei osoby o twarzach owalnych mogą nosić niemal każdy typ okularów przeciwsłonecznych, lecz powinny uważać, by nie zaburzyć rysów twarzy, zakładając zbyt małe lub zbyt duże okulary.

Okulary przeciwsłoneczne dla twarzy kwadratowej i trójkątnej

Twarze kwadratowe źle prezentują się w kwadratowych lub prostokątnych oprawkach. Osobom z kwadratowymi twarzami pasują okulary zaokrąglone oraz tzw. Aviatory. Z kolei, aby załagodzić rysy twarzy trójkątnej, warto wybrać okulary okrągłe lub niezwykle modne okulary w kształcie kocich oczu.
Jeśli nie jesteś pewien, jaki kształt ma Twoja twarzy, zapraszamy do Salonu optycznego 4eyes, z siedzibą w mieście Poznań (http://www.4eyesoptyk.pl/), gdzie nasz profesjonalny optyk określi kształt Twojej twarzy i zaproponuje pasujące do niej okulary przeciwsłoneczne.