Czego nauczę się na kursie przedłużania rzęs?

Kurs rzęs Gdańsk oferowany przez nowoczesną szkołę make-up i stylizacji to propozycja 3-dniowych zajęć podczas, których kursanci otrzymają cenne informacje i garść wskazówek na temat rzęs, struktury oka i jego pielęgnacji. Kurs trwa 3-dni przez 24 godziny na dobę. Zajęcia odbywają się w małych grupach około 5, 6 – osobowych. Na szkoleniu nauczyciele prezentują przedłużanie i zagęszczanie rzęs wszystkimi możliwymi metodami, tj. 1:1, 2:1 oraz 3:1 i hollywood effect. Dla kogo skierowany jest kurs rzęs Gdańsk? Tak naprawdę na kurs mogą zapisać się doświadczone kosmetyczki, kosmetolożki oraz osoby, pracujące w innych branżach, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z kosmetyką. To propozycja dla osób, które chcą się przebranżowić lub podnieść swoje kwalifikacje. 

Plan zajęć

Zajęcia podczas trzech dni są bardzo intensywne. W ramach teorii kursanci zdobywają wiedzę na temat podstawowych informacji o rzęsach oraz fazach ich wzrostu, zasadach BHP i sanepidzie, o różnicach między rzęsami syntetycznymi a rzęsami z naturalnego włosia. Wykładowcy w sposób klarowny prezentują wszystkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu przedłużania i zagęszczania rzęs. Przyszli adepci dowiadują się, jak powinno wyglądać stanowisko pracy i o co należy regularnie dbać. W następnej kolejności nauczyciele mówią o przygotowaniu klientki do zabiegu oraz o indywidualnym podejściu do klientów. W kolejnym dniu kursanci przyswajają wiedzę z zakresu zastosowania produktów do zabiegu oraz niezbędnych narzędzi. Dalej, poznają różne gatunki rzęs dostępne na rynku kosmetycznym pod kątem grubości, długości i skrętu.

Zrobię kurs i co dalej?

Certyfikat poświadczający ukończenie kursu  przedłużania i zagęszczania rzęs daje możliwość ubiegania się o pracę w salonach kosmetycznych. Dzięki zdobytym umiejętnościom kursanci mogą otworzyć swoją działalność i oferować usługi przedłużania i zagęszczania rzęs. Doświadczenie oraz wiedza zdobyte na kursie pozwolą spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientek.