Co to jest Instameet?

Od pewnego czasu, coraz większą popularność zdobywają spotkania typu InstaMeet. Mimo rosnącego zainteresowania tym zjawiskiem, nadal jest wiele osób, które nie wiedzą, co to jest InstaMeet i z czym jest on związany. Aby móc w pełni odpowiedzieć na to pytanie, należy zacząć od początku, czyli od roku 2010, kiedy to powstał Instagram. Ta prosta aplikacja, dostępna początkowo tylko na iPhonie, zmieniła nie tylko sposób postrzegania przez nas zwykłych, wydawało by się, zdjęć, ale także zmieniła sposób postrzegania świata i w znacznym stopniu zwiększyła możliwości prezentacji swoich fotografii szerokiej publiczności.

Idea Instagrama była prosta – miał on służyć do robienia fotografii, do ich łatwej obróbki, oraz do udostępniania ich znajomym. Z czasem Instagram, zachowując swą prostotę, stał się także narzędziem do „podglądania” ulubionych gwiazd, które chętnie wrzucają na niego swe zdjęcia, a także miejscem, gdzie podczas oglądania zdjęć, mogli się spotkać nie tylko znajomi ale także pasjonaci fotografii z całego świata.

Społeczność Instagramu od jakiegoś czasu swą wirtualną aktywność, łączy ze spotkaniami w życiu realnym. Miłośnicy mobilnej fotografii spotykają się w różnych ciekawych miejscach na całym świecie i oczywiście robią tam setki zdjęć. I właśnie te spotkania nazywane są InstaMeet. Początkowo InstaMeet były organizowane w Hiszpanii, ale szybko ideę podchwycili fani Inastagramu na całym świecie. Popularność InstaMeetów wciąż rośnie. Użytkownicy Instagrama najchętniej na miejsce swych spotkań wybierają wyjątkowo piękne plenery, lub miejsca nie dostępne na co dzień. W Polsce spotkania fanów mobilnej fotografii był już organizowane w Kopalni Soli w Wieliczce (135 metrów pod ziemią!), w Krakowie, a także w wielu innych pięknych miastach i miasteczkach.

Dużym zainteresowaniem cieszą się też organizowane co jakiś czas w ramach InstaMeet tzw. WWIM czyli Word Wide Instameet. W wyznaczony dzień w wybranych miastach na całym świecie spotykają fani Instagramu i starają się by, to właśnie ich spotkanie było jak najciekawsze. Oczywiście przebieg spotkań jest na bieżąco dostępny na portalu.