Botox – zabieg o szerokim zastosowaniu

Botox jest zabiegiem znanym medycynie estetycznej od bardzo dawna. Posiada swoich zwolenników, jak i przeciwników, jednak z pewnością nikt nie odmówi mu niezwykle wszechstronnego zastosowania. Toksyna botulinowa świetnie sprawdza się w niwelowaniu oznak starzenia się – w wygładzaniu zmarszczek czy bruzd, unoszeniu kącików oczu lub ust. Słowem dzięki botoxowi możemy wyglądać młodziej i promienniej. Jednak to jeszcze nie całe zastosowanie tego zabiegu. Ostrzykiwania pomagają również w walce z nadmierną potliwością.

Jak wygląda aplikacja botoxu?

Gdy specjalista odpowiednio dobierze dawkę dla konkretnej osoby, to toksyna botulinowa zostaje wstrzyknięta w wybrane obszary ciała za pomocą bardzo cieniutkiej igły. W ten sposób przeprowadzony zabieg jest niemal nieodczuwalny dla pacjenta i całkowicie bezbolesny. Jest to również zabieg nieinwazyjny. Nie jest to procedura wymagająca podania znieczulenia, gdyż nic nie powoduje dolegliwości bólowych. Sam zabieg pochłania jakieś 15-20 minut.

Jednocześnie należy zaznaczyć, że wykonanie zabiegu z zastosowaniem jadu kiełbasianego nie wymaga stosowania rekonwalescencji. Po jego przeprowadzeniu można od razu wrócić do codziennych obowiązków. U niektórych osób dochodzi do pojawienia się niewielkiego siniaczka, który bez trudu można zamaskować z zastosowaniem makijażu.

Jakie efekty można osiągnąć?

Pierwsze efekty działania botoxu zauważymy już po upływie 2-3dni od wykonania zabiegu, za po około 14 efekt będzie pełny i pozostanie przez około pół roku. Skóra będzie uniesiona, jędrniejsza i bardziej promienna. Należy jednak pamiętać, że specjaliści nie zalecają wykonywania botoxu częściej niżeli 3 razy do roku na jednej partii ciała.

Kiedy zabiegu wykonać nie wolno?

Mimo iż zabieg jest mało inwazyjny, to istnieje grupa przeciwwskazań do jego wykonania. Pośród nich przede wszystkim okres ciąży oraz karmienia piersią, choroby autoimmunologiczne, stosowanie niektórych leków, miejscowe infekcje skórne czy choroby mięśni – miopatie.

Wskazania do zastosowania botoxu

Jeśli chodzi o rozwiązanie, jakim jest botox to świetnie sprawdza się ono w radzeniu sobie z konkretnymi dolegliwościami skórnymi, a przede wszystkim chroni przed jej starzeniem się i usuwa oznaki tego procesu. Botox jest genialnym rozwiązaniem w przypadku opadających kącików ust i powiek, przy zmarszczkach palacza, lwiej zmarszczce, kurzych łapkach, i innych.