Złoto w kosmetologii – 4 fakty, które musisz znać!

Złoto od wieków uznawane jest za króla metali – o tym fakcie z pewnością nie trzeba nikogo przekonywać. Warto jednak przypomnieć, że szczególna pozycja tego kruszcu w różnych kulturach i cywilizacjach świata nie wynikała wyłącznie z jego rzadkiego występowania czy przyciągającego wzrok blasku – starożytni doskonale zdawali sobie sprawę również z jego niezwykłej specyfiki chemicznej oraz fizycznej. Także i dziś złoto stosowane jest nie tylko celów jubilerskich czy inwestycyjnych, ale także w medycynie i kosmetologii. Jeśli jednak wydaje Ci się, że kremy z drobinkami złota to wyłącznie fanaberia bogaczy, gwarantująca co najwyżej efekt placebo, to grubo się mylisz! Z poniższej listy ciekawostek dowiesz się, dlaczego naprawdę warto kupować kosmetyki ze złotem.

1. Efektywne oczyszczenie skóry


Do najważniejszych cech złota, decydujących o tak dużej jego przydatności w kosmetologii, zaliczyć należy działanie przeciwgrzybiczne, przeciwzapalne i antybakteryjne. Nie powodując efektów ubocznych zapewnia więc ono naprawdę skuteczne usunięcie niepożądanych elementów z powierzchni skóry oraz jej głębszych warstw, dodatkowo zabezpieczając ją również przed czynnikami zewnętrznymi. Z uwagi na te właściwości, złoto jest z powodzeniem wykorzystywane także do leczenia zmian trądzikowych, łuszczycy oraz długotrwałego wspomagania procesów regeneracyjnych.

2. Dogłębne nawilżanie


Dzięki możliwości przeniknięcia jego cząstek do rozrodczej warstwy naskórka, pierwiastek ten może stymulować procesy odpowiedzialne za samoistne nawilżanie skóry, zapewniając tym samym efekty bardziej długotrwałe i bezpieczne, niż ma to miejsce w przypadku innych popularnych specyfików do pielęgnacji.

3. Wybawienie dla alergików


Istotną zaletą stosowanego w kosmetyce złota jest fakt, że jest ono całkowicie bezpieczne dla każdego rodzaju skóry, w tym również tej podatnej na uczulenia. Jeśli więc nie raz już cierpiałaś na reakcje alergiczne wywołane źle dobranym tonikiem czy balsamem, zdecydowanie powinnaś rozważyć zakup produktów kosmetycznych zawierających cząsteczki złota, które nie tylko nie sprawią Ci przykrej niespodzianki, ale także pomogą załagodzić objawy wywołane przez kłopotliwe dla Twojego organizmu składniki.

4. Stymulowanie innych przydatnych składników


Jeśli o niezwykle przydatnych właściwościach złota nie przekonały Cię jeszcze powyższe fakty, to weź po uwagę także to, że dzięki niemu Twoja skóra może czerpać dodatkowe korzyści z innych składników pielęgnacyjnych, m.in. wyciągów roślinnych wspomagających nawilżanie, czy witaminy C, działającej przeciwzmarszczkowo.