Zadbaj o komfort dzięki bieliźnie

Oczekiwanie na dziecko to piękny czas. To także okres, kiedy wiele się zmienia. I nie chodzi tylko o zupełnie nową sytuację dla przyszłych rodziców. Zmienia się bowiem także kobiece ciało, a ta zmiana towarzyszyć będzie przez długi okres, także po narodzinach malucha. W związku z tym konieczna jest szczególna dbałość o ciało, a kobieta w ciąży na pewno wymaga komfortu, co ma związek między innymi z odzieżą.

Bielizna bardzo ważna w czasie ciąży

Skóra w czasie ciąży staje się delikatna i jeszcze bardziej czuła, niż wcześniej. Poza tym wiadomo, że rosną piersi i brzuch, a więc koniecznie trzeba zadbać o zmianę garderoby. Ciążowe spodnie, bluzki czy sukienki oferowane są w wielu sklepach. Grają istotną rolę, choć wydaje się, iż dużo ważniejsza jest bielizna ciążowa. Staniki czy majtki powinny być wykonane z delikatnego materiału, najlepiej bezszwowego.

Poza tym muszą być wygodne, to z pewnością wymaganie przyszłej mamy, która w ciąży może się czuć raz lepiej, raz gorzej. Warto więc zadbać, by niekomfortowych sytuacji było jak najmniej. W przypadku rosnących piersi ważne jest ich odpowiednie podparcie. Ma to znaczenie choćby dla kręgosłupa, który także przecież jest narażony na spory wysiłek w miarę jak maluch w brzuchu rośnie. Delikatny materiał powinien być elastyczny, dopasowywać się do piersi i być antyalergiczny.

Podobnie jest z majtkami, które mają być wygodne i nie powodować gorszego samopoczucia u przyszłej mamy. Aby pozytywnie wpłynąć na samoocenę – z czym w ciąży, w okresie zmian zachodzących w ciele kobiety może być różnie – można się zdecydować na modne i eleganckie elementy bielizny, zupełnie takie, jakie nosiło się wcześniej, z tym że wykonane z myślą o paniach oczekujących dziecka.
Specjalna bielizna wymagana jest także po porodzie. Mowa choćby o stanikach do karmienia z odpinanymi miseczkami czy majtkach poporodowych, jednorazowych lub siateczkowych, dzięki którym łatwiej zachować bardzo potrzebną wówczas higienę.