Ważne wskazówki dotyczące farbowania

Farbowanie włosów to czynność znana już od setek lat. Kiedyś do farbowania korzystano z henny lub produkty pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Kobiety od zawsze lubiły eksperymentować ze swoim wyglądem, więc powiedzenie „kobieta zmienną jest” znajduje tutaj doskonałe zastosowanie. Drogeria internetowa vica skupia w sobie wiele rodzajów oraz odcieni farb do włosów, co pozwoli na idealne dobranie doskonałego koloru wedle osobistych preferencji. Zanim jednak zaczniemy farbowanie włosów w domowym zaciszu, powinniśmy jednak dokładnie przemyśleć i zaplanować ten zabieg.

Farbowanie włosów w domowym zaciszu to zawsze pewne ryzyko, dlatego należy dobrze przygotować się do tego, co zamierzamy ze swoimi włosami zrobić. Poniżej kilka cennych wskazówek, które doprowadzą do tego, że będziesz zadowolona ze swojego wyglądu:

– wybierz kolor, z którym jesteś w stanie sobie poradzić; to cenna wskazówka, gdy nie mamy doświadczenia fryzjerskiego,

– jeśli masz długie włosy, niezbędne Ci będą 2 opakowania farby,

– kolor na opakowaniu niekoniecznie będzie pokrywał się z tym, jaki wyjdzie na Twojej głowie, każdy włos jest inny i efekt końcowy uzależniony jest od Twojego aktualnego odcienia,

– zabezpiecz linię włosów przed zabrudzeniami, by uniknąć śladów które ciężko domyć,

– zaczynaj farbowanie od tyłu.

Farbowanie włosów w domu – jak się przygotować?

Musimy pamiętać, że farby do włosów składają się w dużej mierze z wielu substancji chemicznych. Wiele składników może wywołać reakcję uczuleniową, dlatego najbezpieczniej będzie przeprowadzić próbę przed zaplanowaną koloryzacją. Najlepiej nałożyć odrobinę farby w okolice przedramienia i odczekać dobę. Jeśli reakcja alergiczna nie wystąpi, wówczas możemy podejść do koloryzacji.

Potrzebujemy do tego:

-rękawiczek ochronnych (zazwyczaj dołączonych do każdej farby do włosów),

-ręcznik, którym okryjemy ramiona przed zabrudzeniem,

-specjalne chusteczki, które usuwają przebarwienia od farby, jeśli takie wystąpią bądź tłusty krem do twarzy.