Rozjaśniacz do włosów – wybierz go mądrze

Nieważne, czy chodzi o modny kolor, chęć zmiany wizerunku, czy odświeżenie poprzedniego malowania – rozjaśnianie włosów jest niezwykle popularnym zabiegiem, z którym warto jednak uważać. Warto podejść do tego z pewną dozą ostrożności, szczególnie w momencie, gdy robimy to samodzielnie. 

Rozjaśniacz do włosów – błąd może cię sporo kosztować! 

Rozjaśnianie włosów to zabieg bardzo efektowny, ale przy okazji również dość wymagający. Zmienia on bowiem całkowicie strukturę włosów, które są podczas rozjaśniania poddawane naprawdę sporemu obciążeniu. Za pomocą specjalnych wyrobów z włosów usuwany jest naturalny kolor na skutek procesu nazywanego utlenianiem. To najważniejszy moment przy rozjaśnianiu, dlatego też najczęściej ten proces wykonują fryzjerzy doświadczeni w tym zabiegu. Źle zaaplikowany lub niepoprawnie dobrany rozjaśniacz do włosów może albo nie dać satysfakcjonującego efektu, albo – idąc w kolejną skrajność – zniszczyć włosy i zaburzyć ich strukturę. Nie można również zapominać o ewentualnych reakcjach alergicznych, które mogą wystąpić podczas używania rozjaśniacza konkretnej firmy. 

Jeżeli chcemy samodzielnie rozjaśnić swoje włosy, absolutnym priorytetem powinno być dla nas dobranie solidnego produktu. Na tym preparacie nie powinniśmy oszczędzać, gdyż jego zły dobór może nieść fatalne skutki dla naszej fryzury. Powinniśmy również bardzo dokładnie sprawdzić skład rozjaśniacza, by mieć pewność, iż będzie dla nas maksymalnie neutralny. Minimalizujemy dzięki temu ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji alergicznych – mogą mieć one bowiem wpływ nie tylko na włosy, ale także na naszą skórę głowy oraz ogólne samopoczucie. Jeżeli zaś nie znamy się na rozjaśniaczach, powinniśmy spytać o radę osobę mającą pewne doświadczenie. Dzięki temu możemy zwiększyć nasze szanse na znalezienie preparatu, który spełni nasze oczekiwania. 

Dzięki środkom ostrożności podjętym podczas zakupu rozjaśniacza do włosów otrzymamy pewność, iż cały proces przebiegnie bez większych komplikacji, a my będziemy mogli po krótkim czasie cieszyć się zupełnie nowym kolorem bez żadnych konsekwencji na wyglądzie i zdrowiu.