Pielęgnacja skóry z przebarwieniami

Każdy rodzaj skóry powinien mieć swoją osobną pielęgnację, która pomoże mu wrócić do naturalnego balansu. Nie da się ukryć, że skóra z przebarwieniami jest dosyć wymagającym rodzajem cery, dlatego potrzebuje specjalistycznej pielęgnacji. Jakiej? I w jaki sposób zatem dbać o skórę z przebarwieniami?

Co sprzyja przebarwieniom skórnym?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że skóra z przebarwieniami bardzo często nie jest taką od samego początku, choć zwykle osoby mają do tego tendencją, na przykład te panie, czy panowie, którzy mają piegi. Bardzo często borykają się oni także z problemem przebarwień na skórze.

Innymi powodami, dla których skóra zaczyna się przebarwiać, jest promieniowanie UV, czyli nadmierna ekspozycja na słońce. Stosowanie różnorodnych leków hormonalnych oraz antykoncepcji, kwasy AHA BHA, które stosowane są bez ochrony przeciwsłonecznej, dlatego tak ważne jest stosowanie kwasów pod czujnym okiem kosmetologa. Ciąża może być przyczyną przebarwień, a także trądzik i stany zapalne skóry.

Dermokosmetyki

Warto zdecydować się na stosowanie dermokosmetyków. Są to łagodniejsze kremy oraz maści, które przeznaczone są dla skóry alergicznej, a także wymagających, czyli właśnie dla takich z przebarwieniami. Świetny preparatem jest dottore rossatore, który znajdziecie na stronie: https://www.livinia.pl/,  tam będziecie mogli poczytać więcej na temat różnorodnych kremów na przebarwienia skóry. Ponadto polecany jest także mesoprotech melan 130, czyli świetny fluid koloryzujący pigment na dzień, który można stosować pod makijaż i w ten sposób wyrównać nieco cały koloryt skóry. jest on polecany zwłaszcza paniom w średnim wieku, w którym częściej pojawiają się różnorodne przebarwienia.

Warto także stosować preparaty, które nieco rozjaśnią skórę i dzięki temu sprawią, że cera będzie się o wiele lepiej prezentować. Można także stosować różnorodne oleje z pietruszki marchwi i dzikiej róży, w połączeniu z mesoprotech melan 130 oraz dottore rossatore. Oba preparaty są także przeznaczone do skór problematycznych, na przykład trądzikowych.