Najlepsza rehabilitacja ortopedyczna Szczecin w Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej — sprawdź już dziś!

Jakie metody leczenia możesz spotkać w Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej? Rehabilitacja ortopedyczna Szczecin

Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej i rehabilitacja ortopedyczna Szczecin to dwa połączone światy, ponieważ to właśnie w tej placówce pracują wyszkolone i doświadczone osoby, które z ogromnym zapałem i chęcią pomogą Ci pozbyć się bólu raz na zawsze! Wiele lat doświadczenia skutkuje niezawodną metodyką radzenia sobie nawet z najtrudniejszymi przypadkami. Każda pacjentka i każdy pacjent to inny przypadek, inna diagnostyka oraz terapia. Metody jak terapia manualna na poziomie międzynarodowym czy PNF w stopniach klinicznych w ortopedii, czy neurologii to świetne rozwiązanie dla osób zmagających się z problemami natury ortopedycznej.

Terapia manualna i korzyści płynące z tego typu zabiegów

Terapia manualna to metoda zajmującą się odnajdywaniem i leczeniem zaburzeń narządu ruchu. Dzięki specjalnym testom prowokacyjnym specjalistki i specjaliści są w stanie odnaleźć prawdziwą przyczynę dolegliwości i ocenić stopień ich uszkodzenia. Korzyści z zabiegów terapii manualnej to: poprawa snu, poprawna postawa ciała, zmniejszenie bólu kręgosłupa, głowy, mięśni i innych dolegliwościach stawów oraz zwiększona ruchomość kręgosłupa, ramion, tułowia.

Jakie są najczęstsze schorzenia kolana i jak możemy z nimi walczyć?

Niestety schorzenia kolana spotkają bardzo wiele osób i często kończą się operacją. Jednak przed decyzją o tej czynności, warto skonsultować z fizjoterapeutką lub fizjoterapeutą i zastanowić się nad rehabilitacją ortopedyczną. Szczecin to miasto, w którym znajduje się placówka Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej i pracujące tam osoby z pewnością Ci pomogą! Najczęstsze schorzenia kolana to m.in.: pęknięcia łąkotek — nierehabilitowane może doprowadzić do operacji, rozciągnięcie więzadeł i torebki stawowej, naciągnięcie więzadeł i torebki stawowej, złamanie śródstawowe kości tworzących staw, złamanie rzepki oraz kolano kinomana.

Jakie elementy ruchowe wpływają na prawidłowy chód? Rehabilitacja ortopedyczna Szczecin

Chód to aktywność fizyczna, która jest nieodłącznym elementem większości ludzi na świecie. Problem z prawidłowym chodem jest kalectwem i uzależnia pacjentkę lub pacjenta od pomocy osób trzecich. Na prawidłowy chód działa kilka elementów ruchowych, np. układu mięśniowego, czyli odpowiednia siła mięśni tułowia, miednicy, pośladków i kończyn dolnych, wytrzymałość układu kostnego lub sprawność układu nerwowego. Rehabilitacja ortopedyczna Szczecin może pomóc Ci z problemem!