Makijaż smoky eyes – jak wykonać?

Makijaż smoky eyes przez ostatnie lata nie stracił nic ze swojej popularności. Nic dziwnego, w końcu starannie wykonany potrafi doskonale podkreślić oczy i nadać charakteru całej twarzy. Jeżeli więc chcesz poprawnie wykonać smoky eyes to ten tekst z pewnością ci się przyda.

Już na wstępie chcemy zaznaczyć, iż makijaż smoky eyes jest bardzo prosty w wykonaniu. To absolutna klasyka, której najbardziej znaną wersją jest ta w kolorze czarnym. Prawdą jest jednak to, że jesteś w stanie wykonać taki makijaż oka za pomocą dowolnych kolorów, a ogranicza cię w tym tylko twoja wyobraźnia. Jak więc dobrze wykonać makijaż smoky eyes?

Przede wszystkim powinnaś pamiętać o tym, aby przygotować oko – na ruchomej powiece powinnaś nałożyć bazę pod cienie, tak by te trzymały się jak najdłużej. W następnej kolejności pamiętaj o tym by kąciki oka (te przy nosie) zostały rozjaśnione cieniem białym lub perłowym. To sprawi, że optycznie powiększysz swoje oczy. Nie rozcieraj jednak tego cienia na powiece, postaraj się by był on tylko w tym jednym miejscu.

Kolejnym ważnym krokiem jest narysowanie kreski jak najbliżej górnych rzęs. Najlepiej by kreska narysowana była kredką, dzięki czemu łatwiej będzie zblendować kreskę. Makijaż smoky eyes polega bowiem na tym, by nie było w nim żadnych widocznych linii. Po narysowaniu kreski (i jej roztarciu) w końcu przychodzi czas na dodanie swojej powiece właściwego koloru – cień nakładaj w postaci kleksów. Nie musisz mieć do tego wprawnej ręki – to co nakładasz na powiekę powinno przypominać plamy. Dzięki temu uzyskasz ten słynny przydymiony efekt, który tak doskonale podkreśla głębię oczu.

Jak więc widzisz makijaż smoky eyes jest bardzo prosty w wykonaniu, nie wymaga on wielkiej wprawy i jest bardzo efektowny. Gdy już opanujesz wersję z czarnymi cieniami, będziesz mogła zabrać się za inne kolory. Być może dzięki temu w końcu zaczniesz eksperymentować z makijażem i się nim bawić! Może nawet odkryjesz w sobie pasję!