Dlaczego warto zwrócić uwagę na zabieg laserowego usuwania włosów?

Jeśli szukasz profesjonalnego sposobu na usunięcie zbędnych włosków, koniecznie zwróć uwagę na depilację laserową. To zabieg, który wykorzystuje nowoczesną technologię do niszczenia mieszków włosowych. Laserowe usuwanie włosów przynosi długotrwałe rezultaty. Energia świetlna jest przekształcana w ciepło, które z kolei uszkadza mieszki włosowe i opóźnia lub hamuje wzrost włosów w przyszłości.

Jakie są największe zalety tego zabiegu?

Z depilacją laserową wiąże się tylko niewielkich skutków ubocznych. A te, które występują, zwykle utrzymują się nie dłużej niż tylko kilka dni.
Jeśli zdecydujesz się na laserowe usuwanie włosów, nie będziesz już musiała wydawać pieniędzy na regularną, drogą depilację woskiem, kremy do depilacji, maszynki do golenia lub inne sposoby usunięcia włosków. Dlatego koszt depilacji zwróci się po pewnym czasie. Zaoszczędzisz też sporo czasu, który musiałabyś przeznaczyć na golenie lub woskowanie. Z laserowym usuwaniem włosów wiąże się jeszcze kilka innych zalet.

W przeciwieństwie do woskowania i golenia nie będziesz już musiała się martwić o bolesne i nieestetyczne wrastające włoski. Zabieg jest również niezwykle precyzyjny. Czas regeneracji skóry jest szybki. Chociaż uzależniony jest od wielkości depilowanego obszaru. Wyniki prawdopodobnie będziesz mogła zobaczyć w ciągu pierwszych kilku tygodni. Pamiętaj, że nie jest to jednorazowy zabieg. Zwykle należy go powtórzyć 3-7 razy. Efekty są jednak rewelacyjne.

Jak przygotować się do laserowego usuwania włosów?

Jeśli zdecydowałeś się na laserowe usuwanie włosów, powinieneś pamiętać o kilku zaleceniach ekspertów.
Przede wszystkim nie opalaj się przed zabiegiem. Chodzi tutaj zarówno o solarium, jak i opalanie natryskowego. Nie wystawiaj też skóry na działanie promieni słonecznych. Każdego dnia posmaruj się kremem przeciwsłonecznym. Jeśli to możliwe, postaraj się unikać ekspozycji na słońce przez co najmniej sześć tygodni przed i po zabiegu. Zrezygnuj również z innych metod depilacji, takich jak woskowanie, czy elektroliza co najmniej miesiąc przed planowanym zabiegiem.

Jak wygląda zabieg?

Laserowe usuwanie włosów przeprowadzane jest błyskawicznie. Czas zabiegu uzależniony jest od depilowanego miejsca. Może potrwać od jednej minuty do około godziny. Tuż przed zabiegiem włosy poddane zabiegowi zostaną przycięte do kilku milimetrów nad powierzchnią skóry. Ewentualnie możesz ogolić się na dzień przed zabiegiem.
Specjalista dokładnie oczyści obszar skóry i nałoży miejscowy środek znieczulający. Wtedy należy poczekać 30-60 minut aż zacznie działać. Następnie dostosuje moc lasera, biorąc pod uwagę kolor i grubość włosków, depilowany obszar i kolor skóry.