Depresja czy niedobór witamin?

Senność, ciągłe zmęczenie, złe samopoczucie, brak chęci do życia i słaba kondycja zdrowotna, to mogą być początkowe objawy depresji, ale może zwykły niedobór witamin? Choroba cywilizacyjna, przeciążenie organizmu, sezonowy spadek mocy? Zwał jak zwał. Codzienne funkcjonowanie z poczuciem notorycznego zmęczenia i zniechęcenia znacznie utrudnia życie. Odbiera chęci do wstawania rano, do zadbania o siebie i wyjęcie z domu. Osłabia relacje w pracy i w gronie rodzinnym. Niszczy człowieka zewnętrznie i wewnętrznie.

Witamina B3 na depresję?

Witaminy z grupy B mają szeroki wachlarz działania. Od poprawy funkcjonowania głównych układów w ciele człowieka, po utrzymanie poprawnych funkcji psychologicznych. Przykładowo podawana witamina B3 na depresję wspiera funkcjonowanie układu nerwowego i hormonalnego. Zmniejsza poczucie zmęczenia i znużenia. Dodatkowo poprawia kondycję skóry, co pozytywnie wpływa na postrzeganie siebie i akceptowanie swojego ciała.

Przyczyną depresji może być niedobór kwasu foliowego czy witaminy B6 odpowiedzialnych za produkcję neuroprzekaźników, zaburzenia związane z wydzielaniem hormonów ( w tym hormonów szczęścia), obniżenie stabilności i naprawę DNA (w tym naprawę połączeń neuronowych).

Witamina B3 niedobór

Niedobór witaminy B3 jak i innych witamin z tej grupy, jest spowodowany kiepską dietą, ubogą w mięso, ryby, orzechy, produkty zbożowe, kasze, warzywa strączkowe. Wysokie zapotrzebowanie na B3, to ciągły proces detoksykacji organizmu, z którym jest ściśle związana i brak zdolności magazynowania jej w organizmie. Przy większych niedoborach mogą pojawić się zaburzenia, stany depresyjne, których nie należy lekceważyć. Więcej przeczytasz na blogu Magiazdrowia.