Czym jest i jakie efekty daje nam dermapen?

Skóra to element naszego ciała, który przede wszystkim chroni nasz przed różnego rodzaju bakteriami oraz wirusami ze środowiska zewnętrznego. W jaki sposób należy o nią dobrze zadbać? Zobaczmy.

Dermapen – czym właściwie jest?

Z wiekiem i na skutek różnego rodzaju wypadków nasz skóra może zostać trwale uszkodzona. Wówczas widoczne są na niej wgłębienia, zmarszczki oraz niejednolitość barwy. Z tymi wszystkimi problemami możemy sobie poradzić decydując się na dermapen. Kraków to miejsce, w którym będziemy mogli z niego skorzystać. 

Zabieg inaczej określa się mianem mezoteriapii igłowej. Jest to proces, w którym na powierzchni skóry wykonuje się małe nakłucia w celu pobudzenia jej do regeneracji. Zabieg działa w oparciu o naturalne procesy zachodzące w naszym organizmie. uszkodzona skóra produkuje kolagen. Ten zaś ma kluczową rolę w naszym organizmie. przede wszystkim zapewnia skórze elastyczność, którą traci się z wiekiem. To natomiast prowadzi do powstawania zmarszczek, które mogą się już pojawiać od 25 roku życia. Kolagen dodatkowo wpływa na poprawne nawodnienie skóry oraz ujednolica jej kolor.

Dla kogo jest dedykowany dermapen?

Dermapen dedykowany jest szczególnie osobom, które cierpią z powodu złej gospodarki skóry. 

Typowymi objawami są między innymi:

  • Suchość skóry i tendencja do powstawania zmarszczek,
  • Brak elastyczności skóry i pękania naczynek,
  • Widoczne przebarwienia,
  • Wypryski

Dermapen skutecznie przywraca poprawne działanie procesów regeneracyjnych skóry szczególnie dla osób starszych. To właśnie oni narażeni są na spadek produkcji kolagenu, który jest bardzo ważny do prawidłowego funkcjonowania naskórka. Warto wówczas wziąć po uwagę technikę dermapen, którą oferuje nam Kraków.

Dermapen, a właściwie mezoteriapia igłowa, to skuteczny zabieg, który pomaga naszej skórze odżyć na nowo. Dzięki temu jest ona jędrna oraz promienista. Technika ta przywraca pewność siebie, która może spaść na skutek licznych zmarszczek oraz przebarwień.