Jak wybrać wyjątkową biżuterię?

Jednym z najważniejszych elementów kobiecego ubioru jest oczywiście biżuteria. Ma ona ogromne znaczenie nie tylko jako dodatek, ale przede wszystkim jako element, którym wyrażamy siebie. Wybierając odpowiednią stylizację staramy się nie tylko jak najlepiej wyglądać, ale również pokazać światu cechy naszego charakteru. Właśnie dlatego wybór odpowiedniej biżuterii może być tak ważne.

Co mówią nam kolory biżuterii?

Srebro od bardzo dawna kojarzone jest z długowiecznością i czystością. Emanuje kobiecą siłą i niewinnością i właśnie dlatego bardzo często występuje jako główny dodatek do sukni ślubnej. Srebrna biżuteria jest uniwersalna, pasuje na każdą okazję. Wbrew pozorom jest ona również najczęściej wybierana jako prezent dla bliskiej osoby. Idealnie pasuje do ciemnych włosów i oliwkowej karnacji podkreślając ten typ urody. Złota biżuteria potrafi wiele powiedzieć o kobiecie. Najczęściej wybierają je silne, zdecydowane, pewne siebie, niezależne kobiety, które wiedzą czego chcą od życia. Złoto pasuje do każdego typu urody, jest niesamowicie popularne i nigdy nie traci na znaczeniu. Idealnie komponuje się z drogimi kamieniami dodatkowo podkreślając ich wyjątkowość.

Skromnie czy na bogato?

Kobieca energia nie powala nam żyć w nudzie i jednoznaczności. Bardzo często poszukujemy zmiany i same ją przeprowadzamy. Ubrania, włosy makijaż i… tak, biżuteria. Ją również bardzo często zmieniamy, nie tylko ze względu na okazję, ale również przez wzgląd na nasze upodobania. Biżuteria z brylantami niezmiennie króluje wśród wszystkich kobiecych dodatków i pewnie nigdy nie zostanie zdetronizowana. Bez względu na jej kolor to kamień nadaje charakter i siłę tego elementu garderoby. Szukając odpowiedzi na pytanie czy wybrać skromną biżuterię czy taką, która będzie na pierwszym miejscu warto zastanowić się nad tym jakie cechy naszego charakteru chcemy uwypuklić. Pamiętajmy również, że rozmiar kamienia ma ogromne znaczenie przy podkreślaniu poszczególnych elementów kobiecej urody.