Grube podkolanówki nie tylko dla zmarzluchów!

Grube podkolanówki – jeśli chodzi o grube wełniane skarpety, rękodzieło babci pojawiło się w oryginalnej odsłonie. W przeszłości miałem jedną lub dwie pary dzianin. Są darem niebios podczas przeziębienia, ale nie mają nic wspólnego ze stylem. Skarpetki oferowane na współczesnym rynku nie mogą powiedzieć tego samego. Są oczywiście w zakresie dobrego smaku, ale ich losowa natura oznacza, że ​​nie pasują do wszystkiego dobrze.

Grube podkolanówki zyskują zainteresowanie wśród użytkowniczek

Charakterystyczna objętość tych skarpet wynika z grubszych przędz i dziania na maszynach wyposażonych tylko w 96 szwów. Natomiast co najmniej 200 igieł może wytworzyć bardzo cienki, elegancki odpowiednik. Wygląd jest bardzo różny, a sposób użycia (w tym styl) jest również zupełnie inny. Grube skarpetki zawsze miały wiele wspólnego z wypoczynkiem, wiejskim klimatem i wolnym czasem na świeżym powietrzu. Wysokie pończochy wełniane są częścią tradycyjnej szkockiej odzieży i uzupełniają szkocką spódnicę. Przez długi czas były wykorzystywane w różnych dyscyplinach sportowych, w tym w golfa. Ponadto są integralną częścią wiejskiej garderoby. Warto o tym pamiętać stawiając na grube podkolanówki.

Grube skarpety to produkty sezonowe, dlatego nie powinny się pojawiać na stopach przez cały rok. W przeszłości, gdy scentralizowane ogrzewanie było dalekie od popularnych, grube dzianiny miały szersze i bardziej praktyczne zastosowania. Dziś te skarpetki są produkowane w bardzo zimnych czasach. Pory jesienne i zimowe to najlepszy czas na wyjęcie ich z szafy. Nadal pełnią funkcję ocieplenia, chociaż zaznaczona jest również moda. Skarpety męskie stale się odradzają. Są odważniejsze, z bogatymi kolorami i wzorami. Dotyczy to również grubszych modeli. Ważne jest, aby nie mylić ich z pętlami lub zwykłą wersją sportową, która może również zawierać większą ilość włókien, jeżeli chodzi o grube podkolanówki.

Wyższa gramatura i szerszy splot zwykle nie wystarczą, aby w pełni cieszyć się komfortem. Producenci dostarczają skarpetki z różnymi składnikami, ale tylko wełna może zapewnić najlepsze właściwości grzewcze i termoizolacyjne. Skuteczna oddychalność włókien zmniejsza pocenie się, a jeśli tak, zatrzymuje wilgoć z dala od skóry.