Farbowanie włosów henną – wskazówki

Farbowanie włosów tradycyjnymi farbami jest popularne, ale dość szybko te włosy niszczy. Stają się one przesuszone, łamliwe i po prostu brzydkie. Wypadałoby więc znaleźć dla tego jakąś alternatywę, która byłaby dużo bezpieczniejsza! I tak właśnie od jakiegoś czasu coraz więcej ludzi zaczęło do farbowania włosów stosować hennę.

A jak dokładnie farbować włosy henną? Cóż jest to bardzo proste. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że henna ma postać proszku, który trzeba rozrobić w odpowiednich proporcjach z wodą. Dzięki temu otrzymuje się płynną farbę, którą można nakładać bezpośrednio na włosy. Pasta z henny ma jednak bardzo mocny zapach, który w najcięższych przypadkach może spowodować ból głowy. Jeżeli więc nie chcesz by tak się stało, to nie farbuj włosów henną.

W zasadzie po nałożeniu henny na włosy, wystarczy, że potrzymamy ją na głowie przez około 2 godziny, po czym zmyjemy. Warto przez ten czas mieć na głowie ręcznik, gdyż w ten sposób chronimy swoje ubrania przed zabrudzeniem.

Jeżeli chcesz aby twoje włosy miały jeszcze bardziej intensywny kolor, warto do swojej mieszanki dodać jeden z tych składników: sól, sok z cytryny czy też sok jabłkowy. Jeżeli natomiast do mieszanki zamiast wody dodacie czarnej herbaty, to ta sprawi, że farba będzie bardziej trwała. Jeżeli natomiast boisz się wysuszyć swoje włosy, to do swojej mieszanki dodaj mleko, miód, jogurt lub jakąkolwiek odżywkę, która w swoim składzie nie zawiera silikonów.

Pamiętaj jednak by nie dodawać do mieszanek żadnych olejów. Przez ich konsystencję niemożliwym będzie by koloryzacja się udała.

Jak więc widzisz, farbowanie włosów henną jest dużo bezpieczniejsze od farbowania chemicznego, w którym używa się produktów z amoniakiem. Mało tego hennę można także podkręcić w taki sposób, by jej kolor był bardziej intensywny, a włosy nie były przesuszone. To wszystko sprawia, że farbowanie henną jest nie tylko bezpieczniejsze, ale może być także i skuteczniejsze. Jeżeli więc zależy ci na pięknym odcieniu włosów, to henna będzie doskonałym wyborem.