Zadbaj o komfort dzięki bieliźnie

Oczekiwanie na dziecko to piękny czas. To także okres, kiedy wiele się zmienia. I nie chodzi tylko o zupełnie nową sytuację dla przyszłych rodziców. Zmienia się bowiem także kobiece ciało, a ta zmiana towarzyszyć będzie przez długi okres, także po narodzinach malucha. W związku z tym konieczna jest szczególna dbałość o ciało, a kobieta w ciąży na pewno wymaga komfortu, co ma związek między innymi z odzieżą.

Bielizna bardzo ważna w czasie ciąży

Skóra w czasie ciąży staje się delikatna i jeszcze bardziej czuła, niż wcześniej. Poza tym wiadomo, że rosną piersi i brzuch, a więc koniecznie trzeba zadbać o zmianę garderoby. Ciążowe spodnie, bluzki czy sukienki oferowane są w wielu sklepach. Grają istotną rolę, choć wydaje się, iż dużo ważniejsza jest bielizna ciążowa. Staniki czy majtki powinny być wykonane z delikatnego materiału, najlepiej bezszwowego.

Poza tym muszą być wygodne, to z pewnością wymaganie przyszłej mamy, która w ciąży może się czuć raz lepiej, raz gorzej. Warto więc zadbać, by niekomfortowych sytuacji było jak najmniej. W przypadku rosnących piersi ważne jest ich odpowiednie podparcie. Ma to znaczenie choćby dla kręgosłupa, który także przecież jest narażony na spory wysiłek w miarę jak maluch w brzuchu rośnie. Delikatny materiał powinien być elastyczny, dopasowywać się do piersi i być antyalergiczny.

Podobnie jest z majtkami, które mają być wygodne i nie powodować gorszego samopoczucia u przyszłej mamy. Aby pozytywnie wpłynąć na samoocenę – z czym w ciąży, w okresie zmian zachodzących w ciele kobiety może być różnie – można się zdecydować na modne i eleganckie elementy bielizny, zupełnie takie, jakie nosiło się wcześniej, z tym że wykonane z myślą o paniach oczekujących dziecka.
Specjalna bielizna wymagana jest także po porodzie. Mowa choćby o stanikach do karmienia z odpinanymi miseczkami czy majtkach poporodowych, jednorazowych lub siateczkowych, dzięki którym łatwiej zachować bardzo potrzebną wówczas higienę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *