Wyróżnij się detalem – biżuteria modowa

Każda osoba, niezależnie od płci, chciałby w tym co ma na sobie, wyglądać i czuć się dobrze. Niezależnie od tego, czy interesuje się modą, czy nie. Większośc z nas ma też swój własny styl, chociaż nie zawsze zdaje sobie z tego sprawę. Niektóre kobiety wyrażają siebie strojem, inne fryzurą i makijażem, są też takie, które stawiają na biżuterię. Mężczyźni zresztą podobnie. W każdym przypadku wyróżnikiem może być pewna stałość i klasyka albo przeciwnie – podążanie za trendami.

Biżuteria modowa – co to jest

Moda to nie tylko ubrania. Na pokazach projektanci prezentują stylizacje, w których ważny jest każdy szczegół. Biżuteria modowa to właśnie biżuteria inspirowana tą z wybiegów. Zwykle się czymś wyróżnia, zwykle ma jakiś motyw przewodni, przeważnie jest tworzona w niewielkich seriach, co dodatkowo gwarantuje jej niepowtarzalność. Taka biżuteria zmienia prostą kreację w coś wyjątkowego.

Wyobraź sobie klasyczną małą czarną. Sukienka sama w sobie jest elegancka, stylowa, uniwersalna i zwykle towarzyszy jej delikatny naszyjnik. Gdy jednak zamiast niego na rękę włożysz kolorową, emaliowaną bransoletkę od razu zwrócisz na siebie uwagę. W tym przypadku to sukienka stanie się tłem, a biżuteria postawi kropkę nad i.

Dla kogo jest biżuteria modowa handmade?

Rękodzieło może mieć różne oblicza, a biżuteria powstawać dosłownie ze wszystkiego. Różnorodność technik, materiałów i twórców sprawia, że każdy znajdzie takie ozdoby, które będą współgrać z jego stylem ubierania czy charakterem. Dla jednych mogą być to duże elementy i jaskrawe kolory, dla innych klasyczne, pasujące do wszystkiego drobiazgi.

Biżuteria modowa inspirowana jest wizją kreatorów mody, którzy wyznaczają trendy nie tylko w zakresie ubrań, ale również biżuterii. Na ich projektach wzorują się inni twórcy, którzy opracowują autorskie kolekcje zawierające charakterystyczne elementy pierwowzoru, ale pokazane w nieco innym ujęciu i co ważne, osiągalne dla przeciętnego człowieka. Ręcznie robiona biżuteria modowa to propozycja dla tych, dla których propozycja sieciowych salonów jubilerskich to za mało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *