Peelingi – rodzaje i zastosowanie

Peelingi są niezwykle popularne – pozwalają nam pozbyć się martwego naskórka, pomagają w leczeniu trądziku, usuwaniu blizn, czy też rozstępów. Prawda jest taka, że za pomocą peelingów można znacznie poprawić swój wygląd, trzeba je jednak wykonywać z rozwagą. Dzięki regularnemu wykonywaniu go twoja skóra stanie się gładka i delikatna. Możesz także spodziewać się tego, że twoja skóra ujędrni się i uelastyczni. W zasadzie możesz spodziewać się wielu różnych efektów, w zależności od tego jaki rodzaj peelingu wybierzesz. Czy bardziej interesują cię takie, które dają powierzchowne efekty, czy też te, których oczyszczanie jest głębokie? Możesz wybrać peeling mechaniczny, chemiczny oraz fizyczny. Na półkach w sklepie znajdziesz peelingi enzymatyczne, oraz te ziołowe.

Warto nadmienić iż sama w domu możesz wykonać jedynie peeling powierzchowny, którego działanie ogranicza się do naskórka. Peelingi średniogłębokie i głębokie mogą być wykonywane jedynie przez osobę doświadczoną – lekarza. Warto także wiedzieć, iż peeling głęboki jest przeprowadzany przy znieczuleniu ogólnym.

Jeżeli natomiast chodzi o peelingi kosmetyczne, to najbardziej znanym z nich jest ten enzymatyczny. Można oczywiście znaleźć produkt, którym się go wykonuje w sklepie, ale wielu ludzi chodzi na niego właśnie do kosmetyczki. Jest on doskonały dla osób, które nie mogą fizycznie złuszczyć naskórka i muszą to robić delikatnie. Do takich osób zaliczają się chociażby ludzie z trądzikiem. Peeling enzymatyczny będzie właśnie dla nich doskonały.

Jak więc widać mnóstwo jest rodzajów peelingów, które potrafią mieć wiele zastosowań. Decydując się na peeling powinnaś wiedzieć jakie efekty chcesz uzyskać, gdyż złe zastosowanie tego typu produktów nieraz skończyć się może podrażnieniem skóry. Pamiętaj także, że aby peeling mógł zadziałać, powinien być wykorzystywany regularnie. Dzięki temu nie tylko będziesz mieć takie efekty o jakich marzysz, ale także będą one trwałe, co przecież jest równie ważne.