Depresja czy niedobór witamin?

Senność, ciągłe zmęczenie, złe samopoczucie, brak chęci do życia i słaba kondycja zdrowotna, to mogą być początkowe objawy depresji, ale może zwykły niedobór witamin? Choroba cywilizacyjna, przeciążenie organizmu, sezonowy spadek mocy? Zwał jak zwał. Codzienne funkcjonowanie z poczuciem notorycznego zmęczenia i zniechęcenia znacznie utrudnia życie. Odbiera chęci do wstawania rano, do zadbania o siebie i wyjęcie z domu. Osłabia relacje w pracy i w gronie rodzinnym. Niszczy człowieka zewnętrznie i wewnętrznie.

Witamina B3 na depresję?

Witaminy z grupy B mają szeroki wachlarz działania. Od poprawy funkcjonowania głównych układów w ciele człowieka, po utrzymanie poprawnych funkcji psychologicznych. Przykładowo podawana witamina B3 na depresję wspiera funkcjonowanie układu nerwowego i hormonalnego. Zmniejsza poczucie zmęczenia i znużenia. Dodatkowo poprawia kondycję skóry, co pozytywnie wpływa na postrzeganie siebie i akceptowanie swojego ciała.

Przyczyną depresji może być niedobór kwasu foliowego czy witaminy B6 odpowiedzialnych za produkcję neuroprzekaźników, zaburzenia związane z wydzielaniem hormonów ( w tym hormonów szczęścia), obniżenie stabilności i naprawę DNA (w tym naprawę połączeń neuronowych).

Witamina B3 niedobór

Niedobór witaminy B3 jak i innych witamin z tej grupy, jest spowodowany kiepską dietą, ubogą w mięso, ryby, orzechy, produkty zbożowe, kasze, warzywa strączkowe. Wysokie zapotrzebowanie na B3, to ciągły proces detoksykacji organizmu, z którym jest ściśle związana i brak zdolności magazynowania jej w organizmie. Przy większych niedoborach mogą pojawić się zaburzenia, stany depresyjne, których nie należy lekceważyć. Więcej przeczytasz na blogu Magiazdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *